Jak odebrać podróżnych - Lotnisko Kraków Balice?

14 września 2022
Jak odebrać podróżnych - Lotnisko Kraków Balice? Photo by Takenori Okada on Unsplash

Port lotniczy w Krakowie został dogodnie zlokalizowany. Położony jest w odległości 22 km od centrum miasta w małej miejscowości Balice. Ponadto bezpośrednio obok niego przebiega autostrada A4, droga ekspresowa S7 i droga wojewódzka nr 774, więc łatwo do niego dojechać własnym samochodem, by odebrać podróżnych. Parking Kraków Balice oferuje ponad 1000 miejsc postojowych w dogodnych cenach, więc niezależnie od czasu oczekiwania, cena parkingu jest dość niska.

Parking Kraków Balice

Lotnisko w Krakowie ma 2 terminale. Jeden obsługuje loty krajowe, a drugi loty międzynarodowe. Jest to 2. największy port lotniczy w Polsce, rocznie korzysta z niego ok. 10 milionów osób. Odbiór podróżnych z lotniska nie nastręcza problemów. Parking Kraków Balice oferuje kierowcom strefę krótkiego postoju Kiss&Fly, a także 3 strefy, w których można uiścić opłatę godzinową. Dostępne opcje parkingowe zostały przedstawione poniżej.

Strefa Kiss&Fly

Strefa krótkiego postoju Kiss&Fly to najwygodniejsza opcja odbioru podróżnych. Jeśli wiesz, że przylot będzie punktualnie lub Twoja osoba towarzysząca już czeka – wybierz właśnie tę opcję. Miejsca postojowe dostępne są w zatoczkach przy samym budynku terminalu. Pierwsze 8 minut na terenie wewnętrznego układu komunikacyjnego jest darmowe. Po przekroczeniu czasu, za każde kolejne rozpoczęte 4 minuty należy uiścić opłatę 4 zł. Możliwość skorzystania z darmowego czasu 8 minut przysługuje maksymalnie 5 razy na dobę dla jednego samochodu.

Parking średnioterminowy

Parking Kraków Balice oferuje 3 strefy postoju średnioterminowego. Należy do nich obszar P1, P2 i P3. Jeśli wiesz, że spędzisz trochę czasu z odbieraną osobą w ogólnodostępnej hali terminalu lub jej lot się opóźnił – wybór jednej z tych stref będzie najlepszym pomysłem. Każdy z wymienionych obszarów znajduje się w niedalekiej odległości od budynków terminali.

Parking P1 skierowany jest do najbardziej wymagających kierowców. Miejsca postojowe zlokalizowane są najbliżej terminala, więc osoba odbierana bez problemu przeniesie swoje bagaże z hali odlotów. Należy pamiętać, że na jego terenie wydzielone zostały miejsca rezerwacyjne. Parking P1 jest wielopoziomowy i zadaszony. Samochody z instalacją gazową nie mogą wjeżdżać w jego obszar. Pierwsza godzina parkowania w P1 wynosi 10 zł, przekroczenie czasu skutkuje naliczeniem opłaty w wysokości 30 zł, koszt 3 h to 40 zł.

Parkingi P2 i P3 to strefy postojowe zlokalizowane w odległości 100-200 metrów od terminali. Obszar P2 to największy naziemny parking, a więc miejsca na nim zawsze się znajdzie. Z kolei parking P3 jest niezwykle kameralny, ponieważ mieści tylko 46 samochodów. W obydwóch strefach opłaty są takie same. Rozpoczęcie pierwszej godziny wynosi 10 zł, 2-godzinny postój to koszt 20 zł, a 3 h - 30 zł.

Wjeżdżając na teren lotniska, pamiętaj o pobraniu biletu na bramkach parkingowych. Opłata za utratę, brak lub niepobranie dokumentu wynosi 100 zł. Warto mieć to na uwadze, parkując na terenie lotniska Kraków Balice.

Lotnisko Kraków Balice – niezwykła oferta dla podróżnych

Parking Kraków Balice ma niezwykle szeroką ofertę dla podróżujących. Przed przylotem osoby, na którą czekasz, sprawdź status rejsu i upewnij się, że samolot nie jest spóźniony. Jeśli czas oczekiwania się wydłuża, warto skorzystać z restauracji lub kawiarni funkcjonujących na terenie ogólnodostępnej hali odlotów. Znajdziesz tam pyszne posiłki w Jet Bistro, Eat&Fly, czy naleśnikarni Creperie. Z kolei ciepłą kawę wypijesz w Costa Coffee. W każdym z wymienionych miejsc można usiąść, poczekać lub spędzić czas z odbieraną osobą.

Parking przy lotnisku

Porównaj ceny usług długoterminowych parkingów lotniskowych

Warszawa Chopin
Parking przy lotnisku Warszawa Chopin
Warszawa Modlin
Parking przy lotnisku Warszawa Modlin
Poznań Ławica
Parking przy lotnisku Poznań Ławica
Katowice Pyrzowice
Parking przy lotnisku Katowice Pyrzowice
Kraków Balice
Parking przy lotnisku Kraków Balice
Gdańsk
Parking przy lotnisku Gdańsk
Wrocław
Parking przy lotnisku Wrocław
Bydgoszcz
Parking przy lotnisku Bydgoszcz
Brno Tuřany
Parking przy lotnisku Brno Tuřany
Drezno
Parking przy lotnisku Drezno
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.