Jak najtaniej dojechać z Warszawy do Modlina?

June 29, 2022
elizabeth-jamieson-pzu6AsXbg5c-unsplash.jpg Photo by Elizabeth Jamieson on Unsplash

Lotnisko Warszawa Modlin to drugi port lotniczy dla aglomeracji warszawskiej. Znajduje się w miejscowości Nowy Dwór Mazowiecki, oddalonej od centrum stolicy o ok. 35 km. Miesięcznie z portu korzysta kilkanaście tysięcy Polaków. Do obiektu można dojechać koleją, prywatnym busem, taksówką lub samochodem. Obiekt oferuje kierowcom parking długoterminowy. Lotnisko Modlin dysponuje rozbudowaną siecią miejsc postojowych, co niewątpliwie ułatwia podróże.

Lotnisko Warszawa Modlin – sposoby dojazdu

Na lotnisko Modlin można się dostać pociągiem Kolei Mazowieckich, taksówką, busem lub własnym autem. Niestety terenu nie obsługuje komunikacja miejska. Poniżej przedstawiono sposoby na tani i szybki dojazd na teren lotniska.

Pociąg Kolei Mazowieckich

Najszybszym i w miarę tanim transportem jest pociąg Kolei Mazowieckich. Kurs trwa ok. 40 minut, jednak do czasu przejazdu należy dodać przesiadkę ze stacji kolejowej Modlin. Odległość między terminalem a stacją wynosi ok. 5,5 km. Gdy podróżujący wysiądą z pociągu, przesiadają się na autobus wahadłowy dojeżdżający bezpośrednio do portu lotniczego. Średni koszt przejazdu z Warszawy na lotnisko Modlin wynosi ok. 20 zł.

Prywatni przewoźnicy

Na terenie lotniska Modlin funkcjonuje kilku przewoźników, dowożących pasażerów pod sam terminal. Z kolei jedynym oficjalnym autobusem, który kursuje na terenie Warszawy, jest ModlinBus. Pojazd rozpoczyna podróż z Placu Defilad przed Pałacem Kultury oraz z Dworca Zachodniego. Komfort transportu podnosi duża ilość kursów w ciągu dnia, które są podporządkowane do terminów odlotów i przylotów samolotów. Zakup biletu u kierowcy to koszt ok. 35 zł. Jeśli kupisz bilet przez internet z dużym wyprzedzeniem, może uda się go zdobyć za kwotę 9 zł.

Taksówki

Port lotniczy Modlin współpracuje z firmą Taxi Modlin. To jedna z bardziej elastycznych opcji, ponieważ samochody funkcjonują całodobowo. Należy się jednak liczyć z tym, że nie jest to tani transport. Ceny kursów są odgórnie ustalone i w ciągu dnia wahają się od 119 zł do 199 zł za jeden przejazd.

Własny samochód

Dojazd prywatnym samochodem to najbardziej elastyczna opcja. Lotnisko Modlin znajduje się w dogodnym położeniu, ponieważ jest zlokalizowane w pobliżu drogi szybkiego ruchu S7 i DK 62, a niedaleko obiektu mieści się parking długoterminowy. Lotnisko Modlin oferuje miejsca postojowe w bardzo dobrych cenach. Opłata za 1 dobę waha się pomiędzy 8 zł, a 11,50 zł. Koszt zależy od wybranego parkingu i czasu postoju.

Najtańszym, a zarazem najszybszym transportem na lotnisko Modlin jest podróż pociągiem. Jeśli szukasz elastycznej opcji, wybierz taksówkę lub własne auto. Zwróć jednak uwagę, że koszt paliwa i postoju samochodu na parkingu jest nierzadko tańszy niż jednorazowa podróż z prywatnym przewoźnikiem. Co więcej, przed wylotem możesz w szybki i łatwy sposób zarezerwować jedno z wielu dostępnych miejsc parkingowych nieopodal lotniska Modlin.

Parking przy lotnisku

Porównaj ceny usług długoterminowych parkingów lotniskowych

lotnisko parking warszawa chopin
Parking przy lotnisku
Warszawa Chopin
lotnisko parking warszawa modlin
Parking przy lotnisku
Warszawa Modlin
lotnisko parking poznań ławica
Parking przy lotnisku
Poznań Ławica
lotnisko parking katowice pyrzowice
Parking przy lotnisku
Katowice Pyrzowice
lotnisko parking wrocław
Parking przy lotnisku
Wrocław
lotnisko parking gdańsk
Parking przy lotnisku
Gdańsk
lotnisko parking kraków balice
Parking przy lotnisku
Kraków Balice
lotnisko parking bydgoszcz
Parking przy lotnisku
Bydgoszcz
lotnisko parking drezno
Parking przy lotnisku
Drezno
lotnisko parking brno tuřany
Parking przy lotnisku
Brno Tuřany
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.