Jak najtaniej dojechać z Rzeszowa na lotnisko w Jesionce?

2 sierpnia 2023
Jak najtaniej dojechać z Rzeszowa na lotnisko w Jesionce? Photo by Kamil Sudoł on Unsplash

Lotnisko Rzeszów-Jesionka to międzynarodowy port lotniczy położony w województwie podkarpackim. Mieści się w odległości 14 km od centrum Rzeszowa we wsi Jasionka. W ciągu roku korzysta z niego ok. 260 000 turystów. Obiekt obsługuje średnio 13 500 operacji rocznie, co plasuje go na 7. miejscu w Polsce. Można do niego dojechać za pomocą komunikacji miejskiej i samochodu osobowego. Kierowcom port lotniczy oferuje parking długoterminowy. Lotnisko w Rzeszowie posiada wiele miejsc postojowych zlokalizowanych w okolicy.

Port lotniczy Rzeszów-Jesionka – jak dojechać?

Na teren lotniska można się dostać na kilka sposobów. Do najpopularniejszych należy dojazd komunikacją miejską i samochodem osobowym. Ponadto na teren obiektu kursuje międzygminna komunikacja samochodowa ZG PKS (MKS). Poniżej przedstawiono każdą z wymienionych opcji wraz z obowiązującymi cenami.

ZTM – Zarząd Transportu Miejskiego

Na teren obiektu można dotrzeć za pośrednictwem transportu miejskiego. Z centrum Rzeszowa do Jesionki kursują dwie linie – 51 i 53. Linia 51 rozpoczyna swoją trasę na ulicy Bardowskiego, następnie przez ulicę Lubelską, Trzebowisko i Jasionkę dociera na teren portu lotniczego. W dni powszednie kursy rozpoczynają się o godzinie 5:05, a kończą o 22:05. W weekend autobus jeździ nieco rzadziej. Linia 53 ma podobną trasę. Kursuje w godzinach 4:05-23:05. Jednorazowy koszt przejazdu wynosi ok. 5 zł.

Międzygminna komunikacja samochodowa ZG PKS

Autobusy MKS mają szerszy zasięg niż samo miasto Rzeszów. Kursują po wszystkich mniejszych miejscowościach należących do rzeszowskiej gminy. Na teren lotniska kursuje linia 224 i 225. Początek trasy znajduje się na Dworcu Autobusowym w Rzeszowie. Cena biletu za jeden kurs dla osoby dorosłej bez ulgi wynosi 7,50 zł.

Dojazd prywatnym samochodem

Port lotniczy położony jest w odległości ok. 14 km od centrum Rzeszowa. Zapewnia sprawny dojazd na teren lotniska i posiada duży parking długoterminowy. Lotnisko w Rzeszowie zostało usytuowane w pobliżu dwóch ważnych dróg: nr 9 Rzeszów-Warszawa; nr 19 Rzeszów-Lublin.

Obecnie w jego obrębie odbywa się budowa odcinka autostrady A4 i drogi ekspresowej S19, co dodatkowo ułatwi połączenie z lotniskiem. Koszt miejsca postojowego w obrębie terminalu wynosi ok. 69 zł (uśredniona cena dla 8-dniowego abonamentu). Wokół portu lotniczego prywatni przedsiębiorcy również oferują swoje usługi, a zrzesza je strona internetowa nextpark.pl.

Najtańszą opcją, ale i najmniej elastyczną jest dojazd na teren lotniska komunikacją miejską. Należy jednak pamiętać o wszelkich niedogodnościach. Gdy preferujesz komfortowe rozwiązania, warto zastanowić się nad podróżą własnym samochodem. Parking długoterminowy można zarezerwować w każdej chwili, co jest niezwykłym ułatwieniem podróży.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.