Jak najtaniej dojechać z Poznania na lotnisko?

26 stycznia 2023
Jak najtaniej dojechać z Poznania na lotnisko? Photo by Andrzej Szymański on Unsplash

Na teren lotniska w Poznaniu można dojechać na kilka sposobów. Podróżni mają do dyspozycji komunikację miejską, prywatnych przewoźników, taksówki lub własny samochód. Dużą zaletę stanowi dogodne położenia portu lotniczego, ponieważ jest on oddalony tylko 7 km od centrum miasta. Jeśli zdecydujesz się na podróż autem, pamiętaj, aby zarezerwować parking długoterminowy. Lotnisko Poznań Ławica oferuje 4 strefy postojowe na terenie obiektu.

Lotnisko Poznań Ławica – sposoby dojazdu

Na lotnisko w Poznaniu kursują 3 linie komunikacji publicznej. Co więcej, obok głównego terminalu zatrzymują się prywatne busy i taksówki. Ponadto port lotniczy oferuje parking długoterminowy. Lotnisko Poznań Ławica gwarantuje, że każdy podróżny znajdzie tam miejsce postojowe.

Komunikacja miejska

Na lotnisko można dojechać za pomocą 3 linii autobusowych. Linia dzienna 159 rozpoczyna swój kurs na Dworcu Głównym i przebiega przez wszystkie ważniejsze przystanki w dzielnicach takich jak Jeżyce, Grunwald Północ, czy Osiedle Bajkowe. Autobusy kursują co 12 minut w godzinach 5:18 –23:53. Linia 148 rozpoczyna swój kurs w okolicy Ronda Kaponiera. Ma bardzo podobną trasę jak autobus nr 159. Przebiega przez takie dzielnice jak Jeżyce, Grunwald Północ i Osiedle Bajkowe. Linia kursuje co 25 minut w godzinach 5:24 – 23.02.

Z kolei autobus nocny 222 przejeżdża przez wszystkie najważniejsze punkty miasta. Swój kurs rozpoczyna na przystanku Mogileńska. Jedzie przez takie dzielnice jak Antoninek Dolny, Kobypole, Chartowo, Święty Roch, Grunwald Północ i Osiedle Bajkowe. Linia kursuje w godzinach 0:50 – 23:50. Kursy odbywają się co 60 minut. Szacuje się, że cała trasa z centrum miasta na lotnisko Poznań trwa ok. 20-25 minut. Jednorazowy koszt przejazdu wynosi 6 zł. Istnieje możliwość zakupu biletu przez aplikację komórkową.

Prywatni przewoźnicy

Prywatne busy, które kursują na terenie lotniska Poznań, są najrzadziej wybieraną opcją. Częściej korzystają z nich osoby, które pochodzą z dalszych części Polski. W centrum miasta zatrzymują się tylko na kilku przystankach, a koszt takiego przejazdu wynosi ok. 10 zł.

Taksówki

Na terenie lotniska Poznań funkcjonują korporacje, które współpracują z portem lotniczym. Należy do nich sieć iTaxi. Firmy mające podpisaną umowę z obiektem mogą bez ograniczeń czasowych korzystać z postoju znajdującego się bezpośrednio przy hali odlotów. To niezwykle elastyczna opcja, ponieważ taksówki są łatwo dostępne i kursują o każdej porze dnia i nocy. W dni powszednie koszt przejazdu wynosi 2 zł/ km, a w porze nocnej 3,75 zł/km.

Własny samochód

Przejazd własnym samochodem to najbardziej komfortowa i elastyczna opcja ze wszystkich. Lotnisko znajduje się w granicach miasta, jest oddalone o jedyne 7 km od centrum Poznania. Jeśli jedziesz z innej miejscowości, warto wybrać własny samochód. Zapewnisz sobie komfort i najszybszy czas dojazdu. W tym przypadku zarezerwuj parking długoterminowy. Lotnisko Poznań oferuje tanie miejsca postojowe. Cena parkingu uzależniona jest od czasu parkowania, ale koszt kilkudniowego karnetu nie przekracza 200 zł.

Teren lotniska w Poznaniu jest niezwykle dogodnie położony. Znajduje się w sąsiedztwie drogi wojewódzkiej nr 307. Jeśli szukasz nieco droższego, lecz komfortowego i elastycznego dojazdu, wybierz podróż własnym samochodem lub na miejscu wynajmij taksówkę. Gdy podróżujesz z centrum Poznania – najtańszą opcją jest komunikacja miejska. Koszt takiego przejazdu nie powinien wynieść więcej niż 6 zł. Przystanki autobusowe są dogodnie zlokalizowane i znajdują się nieopodal wejścia do terminala.

Parking przy lotnisku

Porównaj ceny usług długoterminowych parkingów lotniskowych

Warszawa Chopin
Parking przy lotnisku Warszawa Chopin
Warszawa Modlin
Parking przy lotnisku Warszawa Modlin
Poznań Ławica
Parking przy lotnisku Poznań Ławica
Katowice Pyrzowice
Parking przy lotnisku Katowice Pyrzowice
Kraków Balice
Parking przy lotnisku Kraków Balice
Gdańsk
Parking przy lotnisku Gdańsk
Wrocław
Parking przy lotnisku Wrocław
Bydgoszcz
Parking przy lotnisku Bydgoszcz
Brno Tuřany
Parking przy lotnisku Brno Tuřany
Drezno
Parking przy lotnisku Drezno
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.