Jak najtaniej dojechać z Poznania na lotnisko?

26 stycznia 2023
Jak najtaniej dojechać z Poznania na lotnisko? Photo by Andrzej Szymański on Unsplash

Na teren lotniska w Poznaniu można dojechać na kilka sposobów. Podróżni mają do dyspozycji komunikację miejską, prywatnych przewoźników, taksówki lub własny samochód. Dużą zaletę stanowi dogodne położenia portu lotniczego, ponieważ jest on oddalony tylko 7 km od centrum miasta. Jeśli zdecydujesz się na podróż autem, pamiętaj, aby zarezerwować parking długoterminowy. Lotnisko Poznań Ławica oferuje 4 strefy postojowe na terenie obiektu.

Lotnisko Poznań Ławica – sposoby dojazdu

Na lotnisko w Poznaniu kursują 3 linie komunikacji publicznej. Co więcej, obok głównego terminalu zatrzymują się prywatne busy i taksówki. Ponadto port lotniczy oferuje parking długoterminowy. Lotnisko Poznań Ławica gwarantuje, że każdy podróżny znajdzie tam miejsce postojowe.

Komunikacja miejska

Na lotnisko można dojechać za pomocą 3 linii autobusowych. Linia dzienna 159 rozpoczyna swój kurs na Dworcu Głównym i przebiega przez wszystkie ważniejsze przystanki w dzielnicach takich jak Jeżyce, Grunwald Północ, czy Osiedle Bajkowe. Autobusy kursują co 12 minut w godzinach 5:18 –23:53. Linia 148 rozpoczyna swój kurs w okolicy Ronda Kaponiera. Ma bardzo podobną trasę jak autobus nr 159. Przebiega przez takie dzielnice jak Jeżyce, Grunwald Północ i Osiedle Bajkowe. Linia kursuje co 25 minut w godzinach 5:24 – 23.02.

Z kolei autobus nocny 222 przejeżdża przez wszystkie najważniejsze punkty miasta. Swój kurs rozpoczyna na przystanku Mogileńska. Jedzie przez takie dzielnice jak Antoninek Dolny, Kobypole, Chartowo, Święty Roch, Grunwald Północ i Osiedle Bajkowe. Linia kursuje w godzinach 0:50 – 23:50. Kursy odbywają się co 60 minut. Szacuje się, że cała trasa z centrum miasta na lotnisko Poznań trwa ok. 20-25 minut. Jednorazowy koszt przejazdu wynosi 6 zł. Istnieje możliwość zakupu biletu przez aplikację komórkową.

Prywatni przewoźnicy

Prywatne busy, które kursują na terenie lotniska Poznań, są najrzadziej wybieraną opcją. Częściej korzystają z nich osoby, które pochodzą z dalszych części Polski. W centrum miasta zatrzymują się tylko na kilku przystankach, a koszt takiego przejazdu wynosi ok. 10 zł.

Taksówki

Na terenie lotniska Poznań funkcjonują korporacje, które współpracują z portem lotniczym. Należy do nich sieć iTaxi. Firmy mające podpisaną umowę z obiektem mogą bez ograniczeń czasowych korzystać z postoju znajdującego się bezpośrednio przy hali odlotów. To niezwykle elastyczna opcja, ponieważ taksówki są łatwo dostępne i kursują o każdej porze dnia i nocy. W dni powszednie koszt przejazdu wynosi 2 zł/ km, a w porze nocnej 3,75 zł/km.

Własny samochód

Przejazd własnym samochodem to najbardziej komfortowa i elastyczna opcja ze wszystkich. Lotnisko znajduje się w granicach miasta, jest oddalone o jedyne 7 km od centrum Poznania. Jeśli jedziesz z innej miejscowości, warto wybrać własny samochód. Zapewnisz sobie komfort i najszybszy czas dojazdu. W tym przypadku zarezerwuj parking długoterminowy. Lotnisko Poznań oferuje tanie miejsca postojowe. Cena parkingu uzależniona jest od czasu parkowania, ale koszt kilkudniowego karnetu nie przekracza 200 zł.

Teren lotniska w Poznaniu jest niezwykle dogodnie położony. Znajduje się w sąsiedztwie drogi wojewódzkiej nr 307. Jeśli szukasz nieco droższego, lecz komfortowego i elastycznego dojazdu, wybierz podróż własnym samochodem lub na miejscu wynajmij taksówkę. Gdy podróżujesz z centrum Poznania – najtańszą opcją jest komunikacja miejska. Koszt takiego przejazdu nie powinien wynieść więcej niż 6 zł. Przystanki autobusowe są dogodnie zlokalizowane i znajdują się nieopodal wejścia do terminala.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.