Jak najtaniej dojechać z Krakowa na lotnisko w Balicach?

5 sierpnia 2022
Jak najtaniej dojechać z Krakowa na lotnisko w Balicach? Photo by Dawid Łabno on Unsplash

Na teren lotniska Kraków Balice można dojechać w bardzo łatwy sposób. Obiekt jest dogodnie zlokalizowany, ponieważ znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady A4. Ponadto na jego teren docierają linie Komunikacji Miejskiej, a także pociągi obsługiwane przez Koleje Małopolskie. Co więcej, jeśli zdecydujesz się na podróż autem, pamiętaj, aby zarezerwować online parking długoterminowy. Lotnisko w Krakowie oferuje swoim podróżnym ponad 1000 miejsc postojowych o różnym standardzie.

Linie autobusowe Komunikacji Miejskiej

Na wszystkich autobusowych liniach Komunikacji Miejskiej w Krakowie obowiązują bilety aglomeracyjne. Krótkoterminowy bilet normalny (20-minutowy) kosztuje 4,00 zł, a jednoprzejazdowy 6,00 zł. Podróż na lotnisko w Balicach z centrum miasta nie zajmuje więcej niż 60 minut, dlatego bilet za 6,00 zł w zupełności wystarcza. Na teren portu lotniczego można się dostać przy pomocy 4 linii autobusowych o numerach 252, 208, 902 i 209.

Linia 252

Rozpoczyna trasę z centrum miasta, czyli Osiedla Podwawelskiego, przejeżdża przez wszystkie ważniejsze miejsca w Krakowie, tj. Hotel Cracovia, Monte Cassino, ul. Konopnickiej i aleja Krasińskiego. Kursuje codziennie co 30 minut w godzinach od 4:30 do 21:50. Czas przejazdu z Osiedla Podwawelskiego na lotnisko Balice wynosi ok. 30-35 minut.

Linia 208

Rozpoczyna swój kurs na Dworcu Głównym Wschód w Krakowie, stamtąd kieruje się w stronę Balic przez Nowy Kleparz, okolice AGH, Bronowice Małe i Mydlniki. Kursuje co 60 minut w godzinach 4:35-21.20. Czas przejazdu wynosi ok. 40-45 minut.

Linia 902

Ta linia to kurs nocny, który rozpoczyna swoją trasę na Dworcu Głównym Wschód. Następnie zatrzymuje się na Dworcu Głównym Zachód, ul. Basztowej i pod Hotelem Cracovia. Autobus kursuje codziennie co 60 minut w godzinach nocnych. Czas przejazdu z Dworca Głównego trwa ok. 30 minut.

Linia 209

Rozpoczyna swój kurs na Salwatorze, zatrzymuje się na Bielanach i Kryspinowie. Kursuje codziennie w godzinach 4:41-00:15. Czas dojazdu na lotnisko z pętli Salwator wynosi 23 minuty.

Pociąg

Na teren lotniska Kraków Balice docierają również pociągi obsługiwane przez Koleje Małopolskie. Przystanki kolejowe znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie terminala, na tyłach parkingu wielopoziomowego. Z budynkiem połączone są poprzez zadaszoną kładkę. Pociągi rozpoczynają swój bieg na przystanku Kraków Główny lub Wieliczka Rynek Kopalnia. Z Krakowa bilet na lotnisko kosztuje 14 zł, a z Wieliczki 18 zł. Przewóz bagażu jest bezpłatny.

Autobusy dalekobieżne

Na terenie lotniska działają również autobusy dalekobieżne, które mają wyznaczone miejsca postojowe. Korzystają z nich osoby mieszkające w znacznej odległości od Krakowa. Na obszar obiektu dojeżdża Neobus, który dowozi podróżnych z województwa podkarpackiego, Tiger Express – transport działający na terenie województwa śląskiego, Regiojet wykonujący kursy z Ostravy i FlixBus obsługujący podróżnych z Zakopanego i Opola. Koszt przejazdu zależny jest od miejsca początkowego. Zazwyczaj wynosi od 20 zł do 100 zł.

Własny samochód

Przejazd własnym autem to najbardziej komfortowa i elastyczna opcja. Jeśli jedziesz z innej miejscowości niż Kraków, prywatny samochód stanowi bardzo duże udogodnienie. Ponadto port lotniczy jest bardzo dobrze usytuowany. Znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady A4, drogi ekspresowej S7 i drogi wojewódzkiej nr 774. W zależności od sytuacji na drogach przejazd własnym samochodem z centrum miasta nie zajmuje więcej niż 45 minut. Ponadto obiekt oferuje parking długoterminowy. Lotnisko w Krakowie ma tanie miejsca postojowe, a ich cena uzależniona jest od czasu postoju. Najczęściej koszt karnetu nie przekracza 200 zł.

Lotnisko w Krakowie jest niezwykle dogodnie położone. Jeśli szukasz elastycznej i komfortowej opcji, wybierz podróż własnym samochodem. Nie zapomnij wówczas zarezerwować parkingu długoterminowego. Bez problemu zrobisz to na stronie internetowej nextpark.pl. Z kolei najtańszą opcją dojazdu jest komunikacja miejska, koszt przejazdu nie wynosi więcej niż 6 zł.

Parking przy lotnisku

Porównaj ceny usług długoterminowych parkingów lotniskowych

Warszawa Chopin
Parking przy lotnisku Warszawa Chopin
Warszawa Modlin
Parking przy lotnisku Warszawa Modlin
Poznań Ławica
Parking przy lotnisku Poznań Ławica
Katowice Pyrzowice
Parking przy lotnisku Katowice Pyrzowice
Kraków Balice
Parking przy lotnisku Kraków Balice
Gdańsk
Parking przy lotnisku Gdańsk
Wrocław
Parking przy lotnisku Wrocław
Bydgoszcz
Parking przy lotnisku Bydgoszcz
Brno Tuřany
Parking przy lotnisku Brno Tuřany
Drezno
Parking przy lotnisku Drezno
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.