Jak najtaniej dojechać na Lotnisko w Lublinie?

12 lipca 2023
Jak najtaniej dojechać na Lotnisko w Lublinie? Photo by Maksym Harbar on Unsplash

Port lotniczy w Lublinie obsługuje głównie mieszkańców aglomeracji lubelskiej. Na jego teren można się dostać korzystając z MPK, pociągu, taxi i samochodu osobowego. Kierowcom obiekt oferuje parking długoterminowy. Lotnisko w Lublinie posiada 450 miejsc postojowych w atrakcyjnych cenach.

Port lotniczy w Lublinie – jak dojechać?

Na teren portu lotniczego można się dostać na kilka sposobów. Do najpopularniejszych należy MPK, pociąg i samochód osobowy. Autobusy komunikacji miejskiej najczęściej wybierają mieszkańcy Lublina, ponieważ lotnisko, a centrum miasta dzieli jedyne 10 km. Natomiast samochód osobowy to najbardziej komfortowa opcja dla wszystkich turystów spoza stolicy województwa. Poniżej przedstawiono każdą z dostępnych opcji dojazdu.

MPK – Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne

Ze względu na dogodną lokalizację lotniska, dojazd z centrum miasta do budynku terminala zajmuje niecałe 30 minut. Długość drogi zależy od natężenia ruchu i godzin szczytu. Na teren portu lotniczego z centrum Lublina odjeżdża jeden autobus numer 005. Pojazd kursuje co godzinę zgodnie z rozkładem jazdy, włączając w to weekend i dni świąteczne. Trasa linii 005 rozpoczyna się o 4:59, a kończy o 18:21. Pierwszym przystankiem na trasie jest Brama Krakowska. Koszt biletu w jedną stronę to 4,60.

Pociąg

Na potrzeby lotniska w Lublinie wybudowano nową zelektryfikowaną linię kolejową nr 581 łączącą Świdnik z centrum miasta. Podróż pociągiem z dworca głównego do budynku terminala zajmuje około 15 minut. Obecnie linię obsługuje firma POLREGIO. Jednorazowy koszt przejazdu wynosi 7,60 zł. Pociąg kursuje stosunkowo rzadko – najczęściej są to 3 kursy w ciągu jednego dnia (w okolicach godziny 8:00, 11:00, 15:00)

Taxi

Na terenie obiektu działają rekomendowane przez port lotniczy korporacje taksówkowe. Warto nadmienić, że przed budynkiem terminala nie ma specjalnie wyznaczonych miejsc postojowych dla taksówek. Należy pamiętać, że chcąc skorzystać z prywatnego przewoźnika, trzeba zgłosić się do stanowiska przywoławczego w terminalu. Na teren obiektu mogą wjeżdżać jedynie taksówki, które otrzymały zgodę na świadczenie tego typu usług.

Samochód prywatny

Port lotniczy położony jest w odległości ok. 10 km od centrum miasta, co zapewnia sprawny dojazd do budynku terminala. Obiekt posiada duży parking długoterminowy. Lotnisko w Lublinie zapewnia, że nikomu nie zabraknie na nim miejsca, a ceny są dość atrakcyjne. Na terenie całego portu obowiązuje jedna strefa, na której pierwsze 10 minut jest darmowe. Abonament na 7 dni kosztuje 100 zł, a na 2 tygodnie – 120 zł. Wybierając parking, warto zwrócić uwagę na prywatnych przedsiębiorców. Oferują oni jeszcze niższe ceny na atrakcyjnych warunkach. Wszystkie niezbędne informacje znajdują się na stronie nextpark.pl.

Szukając najbardziej ekonomicznego dojazdu, warto wybrać MPK – to opcja szczególnie polecana osobom podróżującym z bagażem podręcznym. Niestety należy również do najmniej komfortowych. Natomiast nieco droższym rozwiązaniem jest podróż własnym samochodem. Lotnisko w Lublinie, jak i prywatni przedsiębiorcy zapewniają miejsca postojowe w atrakcyjnych cenach, co zmniejsza stres związany z podróżą.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.