Jak najtaniej dojechać na lotnisko w Łodzi?

2 marca 2023
Jak najtaniej dojechać na lotnisko w Łodzi? Photo by rozentuzjazmowany photography on Unsplash

Port lotniczy w Łodzi położony jest w południowo-zachodniej części miasta. Został zlokalizowany w odległości ok. 6 km od centrum. W ciągu roku korzysta z niego ok. 70 000 turystów. Obiekt posiada wszelkie udogodnienia, takie jak parking długoterminowy. Lotnisko w Łodzi oferuje kierowcom samochodów osobowych przestronne i dogodnie położone miejsca postojowe. Poniżej przedstawiono jak najtaniej dojechać na teren portu lotniczego.

Lotnisko w Łodzi – sposoby dojazdu

Z Warszawy bezpośrednio na teren lotniska w Łodzi można dojechać za pośrednictwem samochodu osobowego. Pośrednio warto dojechać własnym autem lub komunikacją zbiorową do centrum miasta, a następnie skorzystać z autobusów miejskich lub taksówki. W obrębie obiektu wiele prywatnych przedsiębiorców oferuje taką usługę jak parking długoterminowy. Lotnisko w Łodzi nie jest jedynym terenem, gdzie dostępne są miejsca postojowe.

Obiekt lotniczy jest dogodnie zlokalizowany, ponieważ pozwala na szybki dojazd do ścisłego centrum miasta (okolice Piotrkowskiej). Ponadto w kilkanaście minut można z niego dotrzeć do dworca kolejowego Łódź Kaliska, a około 30 minut zajmuje dojazd na Dworzec PKP Łódź Fabryczna.

Samochód prywatny

Własne auto zapewnia bardzo dużą elastyczność i wygodę. Z Warszawy do Łodzi można dotrzeć na 2 sposoby:

  • drogą ekspresową S8, a następnie autostradą A1 – 184 km;
  • drogą ekspresową E30 – 143 km;

W zależności od wyboru trasy, podróż będzie trwała od 1h 45 min do 2h. Po dojeździe do obiektu warto wynająć parking długoterminowy. Lotnisko w Łodzi zapewnia podróżnym miejsca postojowe w cenie 125 zł za 8 dni.

Komunikacja miejska

Kolejną, lecz znacznie mniej elastyczną opcją jest skorzystanie z komunikacji miejskiej. Lotnisko zostało dogodnie położone, więc wystarczą dwie przesiadki, aby dotrzeć z Warszawy do Łodzi. Pomiędzy dwoma miastami kursują popularni przewoźnicy, tacy jak FlixBus. Autobusy odjeżdżają z lotniska Chopina, czy Dworca Zachodniego. Docierając na ulicę Fabryczną (Dworzec PKP), warto skorzystać z taksówki, aby nie tracić więcej czasu. Przeciętny koszt przejazdu Warszawa-Łódź to 49,99 zł. Natomiast wynajem taksówki wyniesie nieco więcej – ok. 100 zł.

Bez wątpienia najtańszym wyborem jest komunikacja miejska. Koszt relacji Warszawa-Łódź wyniesie około 150 zł. Należy mieć jednak na uwadze to, że przejazd autobusem nie należy do najbardziej komfortowych. Natomiast samochód osobowy ma dwie wielkie zalety, tj. zapewnia komfort i wygodę. Łączny czas dojazdu zajmuje ok. 2 godziny, a parking można swobodnie zarezerwować na stronie internetowej nextpark.pl, dzięki czemu podróż staje się mniej stresująca.

Parking przy lotnisku

Porównaj ceny usług długoterminowych parkingów lotniskowych

Warszawa Chopin
Parking przy lotnisku Warszawa Chopin
Warszawa Modlin
Parking przy lotnisku Warszawa Modlin
Poznań Ławica
Parking przy lotnisku Poznań Ławica
Katowice Pyrzowice
Parking przy lotnisku Katowice Pyrzowice
Kraków Balice
Parking przy lotnisku Kraków Balice
Gdańsk
Parking przy lotnisku Gdańsk
Wrocław
Parking przy lotnisku Wrocław
Bydgoszcz
Parking przy lotnisku Bydgoszcz
Brno Tuřany
Parking przy lotnisku Brno Tuřany
Drezno
Parking przy lotnisku Drezno
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.