Jak najtaniej dojechać na lotnisko w Bydgoszczy?

30 listopada 2022
Jak najtaniej dojechać na lotnisko w Bydgoszczy? Photo by Szymon Shields on Unsplash

Dojazd na lotnisko często jest problematyczny. Możliwości jest jedna naprawdę wiele i w zależności od odległości i preferencji z pewnością znajdziesz najwygodniejsze rozwiązanie. W każdym mieście opcje dojazdu są jednak nieco inne. Jak najtaniej dojechać na lotnisko w Bydgoszczy? Sprawdź!

Autobus miejski

Tak jak w każdym większym mieście, także w Bydgoszczy sieć autobusów komunikacji miejskiej jest bardzo dobrze rozwinięta. Na lotnisko również możesz dotrzeć właśnie w ten sposób. W zależności od tego, skąd będziesz jechać, za bilet ulgowy zapłacisz od 1,40 zł do 2,40 zł, a za bilet normalny od 2,40 do 4,80 zł. Najprostszym rozwiązaniem jest wybór linii numer 80. Kursuje z przystanku Dworzec Główny na przystanek Port Lotniczy. Cały przejazd trwa zaledwie 15 minut, dlatego bez obaw możesz zdecydować się na najtańszy bilet autobusowy. Jest to jedyna linia, która umożliwia dojazd bezpośrednio na lotnisko. Zatrzymuje się jednak po drodze na najważniejszych przystankach w mieście, aby jak najwięcej osób mogło z niej skorzystać.

Pociąg

Aby jednak dotrzeć na przystanek Dworzec Główny, wiele osób musi najpierw dojechać do miasta. Tutaj najlepszym i najszybszym środkiem transportu jest pociąg. W zależności od miejsca, z którego podróżujesz, wybierzesz oczywiście inną trasę. Na Dworzec Główny w Bydgoszczy dojeżdżają między innymi pociągi z Torunia i z Wrocławia. Następnie wystarczy wyjść przed budynek dworca, gdzie znajduje się przystanek komunikacji miejskiej.

Pomoc znajomych

Wiele osób decyduje się skorzystać z pomocy znajomych, aby dotrzeć na lotnisko. Port lotniczy w Bydgoszczy oferuje specjalny parking Kiss&Fly, na którym można pozostawić na chwilę samochód i odprowadzić odlatujące osoby. Pierwsze 10 minut postoju na parkingu jest darmowe. Jest to więc jeden z najtańszych i najbardziej komfortowych sposobów dotarcia na lotnisko.

Własny samochód

Najprostszym, najwygodniejszym i zarazem najpopularniejszym sposobem na dojazd na lotnisko w niemal każdym mieście jest podróż prywatnym samochodem. Niezależnie od tego, czy mieszkasz niedaleko, czy przyjeżdżasz z innej miejscowości, w tym wypadku potrzebny będzie Ci parking długoterminowy. Lotnisko w Bydgoszczy oferuje miejsca parkingowe bardzo blisko portu lotniczego. Istnieje również możliwość wcześniejszego zarezerwowania miejsca i transferu z parkingu wprost pod drzwi terminala. Po powrocie również możesz liczyć na transport. Rozwiązanie to jest bardzo korzystne finansowo. Ceny miejsc parkingowych w pobliżu lotniska w Bydgoszczy zaczynają się już od 20 złotych za cały dzień.

Wynajęty samochód

Jeśli do Bydgoszczy podróżujesz pociągiem z innego miasta i nie masz możliwości dojazdu własnym samochodem, nie musisz rezygnować z komfortowego przejazdu. Wystarczy skorzystać z oferty coraz popularniejszych wypożyczalni samochodów. Ceny tego typu usługi są bardzo zróżnicowane i uzależnione przede wszystkim od czasu wypożyczenia oraz modelu samochodu. W niektórych przypadkach również staż kierowcy będzie mieć znaczenie i wpłynie na koszty usługi. Tak jak w przypadku samochodów prywatnych, dobrym rozwiązaniem może być parking długoterminowy. Lotnisko w Bydgoszczy oferuje loty do miejsc, w które wiele osób podróżuje w interesach na kilka dni, więc w takiej sytuacji pozostawienie na parkingu wypożyczonego samochodu może być opłacalne.

Możliwości dotarcia na lotnisko w Bydgoszczy jest kilka. Jeśli chcesz skorzystać z komunikacji miejskiej, spróbuj w pierwszej kolejności dotrzeć na Dworzec Główny, skąd podróż potrwa zaledwie 15 minut. Niezwykle wygodna jest także podróż samochodem: własnym, wynajętym lub ze znajomymi. Tylko od Ciebie zależy, na które rozwiązanie się zdecydujesz.

Parking przy lotnisku

Porównaj ceny usług długoterminowych parkingów lotniskowych

Warszawa Chopin
Parking przy lotnisku Warszawa Chopin
Warszawa Modlin
Parking przy lotnisku Warszawa Modlin
Poznań Ławica
Parking przy lotnisku Poznań Ławica
Katowice Pyrzowice
Parking przy lotnisku Katowice Pyrzowice
Kraków Balice
Parking przy lotnisku Kraków Balice
Gdańsk
Parking przy lotnisku Gdańsk
Wrocław
Parking przy lotnisku Wrocław
Bydgoszcz
Parking przy lotnisku Bydgoszcz
Brno Tuřany
Parking przy lotnisku Brno Tuřany
Drezno
Parking przy lotnisku Drezno
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.