Jak funkcjonują parkingi lotniskowe w czasie pandemii?

2 lutego 2021
Jak funkcjonują parkingi lotniskowe w czasie pandemii? Photo by Haidan on Unsplash

Pandemia koronawirusa spowodowała istotne zmiany w zakresie podróży międzynarodowych. Parkingi lotniskowe dostępne na naszej stronie internetowej, dostostosowały się jednak do nowej sytuacji wprowadzając nowe wymogi sanitarne oraz jak najbardziej minimalizująć kontakty pomiędzy klientami jak i pracownikami parkingu. W związku ze zmniejszoną ilością lotów i ograniczaniem kontaktów międzyludzkich jeszcze większą rolę pełni wczesniejsza rezerwacja parkingu lotniskowego. Zarezerwowanie miejsca z wyprzedzeniem ogranicza niezbędne formalności po przyjeździe na parking do minimum. Parkingi oznaczone etykietą "bezpieczny transfer" gwarantują trasnport na lotnisko i z powrotem z zachowaniem wszelkich wymogów sanitarnych.

Które parkingi są czynne w czasie epidemii?

Wszystkie parkingi, które można zarezerwować na NextPark.pl funkcjonują normalnie. Należy jednak dokonać wcześniejszej rezerwacji. Jeśli otrzymają Państwo potwierdzenie rezerwacji, oznacza to, że parking jest czynny i nie ma potrzeby potwierdzania tego telefonicznie czy mailowo. Polecamy wybór parkingów oznaczonych etykietą "bezpieczny transfer".

Jak przygotować się do podróży?

Na terenie parkingu jak i podczas transferu na lotnisko należy zasłaniać usta i nos. Zalecamy częstą dezynfekcję rąk. Prosimy też o zachowywanie odpowiedniego dystansu zawsze kiedy to możliwe. Obecnie lotniska funkcjonują w nowym reżimie sanitarnym. Oznacza to pomiar temperatury oraz dodatkowe sprawdzanie kart pokładowych przed wejściem do terminalu. Zachowywanie dystansu w oczekiwaniu na przejście kontroli bezpieczeństwa oraz wejście na pokład samolotu wydłuża cały proces. Polecamy zatem przybycie na parking z większym niż zwykle wyprzedzeniem. Warto zaopatrzyć się przed wylotem w zapas maseczek ochronnych oraz płyn do dezynfekcji rąk. Należy również pamiętać, że zakres dostępnych posiłków i napojów na pokładach samalotów został istotnie ograniczony - radzimy kupić wodę i drobne przekąski przed wejściem do samolotu.

Parkingi przy lotnisku Warszawa Okęcie

Poniżej zamieszczamy aktualną listę czynnych parkingów dostępnych na NextPark.pl:

Champion Parking - parking przy Szyszkowej 48 od lat doceniany przez klientów (ok. 8 minut transferu)
Parkuj Leć - atrakcyjna cena oraz wysoka jakość (ok. 9 minut od lotniska Okęcie)
parkKING - wysoka jakość, lokalizacja w bezpośrednim sąsiedztwie lotniska (ok. 4 minuty transferu)
P42 - parking znajdujący się tuż przy południowej obwodnicy Warszawy (ok. 9 min transferu)
Krispit - parking znajdujący się po wschodniej stronie lotniska (ok. 5 min od portu lotniczego)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.