Jak funkcjonują parkingi lotniskowe w czasie pandemii?

Jak funkcjonują parkingi lotniskowe w czasie pandemii? Photo by Haidan on Unsplash

Pandemia koronawirusa spowodowała istotne zmiany w zakresie podróży międzynarodowych. Parkingi lotniskowe dostępne na naszej stronie internetowej, dostostosowały się jednak do nowej sytuacji wprowadzając nowe wymogi sanitarne oraz jak najbardziej minimalizująć kontakty pomiędzy klientami jak i pracownikami parkingu. W związku ze zmniejszoną ilością lotów i ograniczaniem kontaktów międzyludzkich jeszcze większą rolę pełni wczesniejsza rezerwacja parkingu lotniskowego. Zarezerwowanie miejsca z wyprzedzeniem ogranicza niezbędne formalności po przyjeździe na parking do minimum. Parkingi oznaczone etykietą “bezpieczny transfer” gwarantują trasnport na lotnisko i z powrotem z zachowaniem wszelkich wymogów sanitarnych.

Które parkingi są czynne w czasie epidemii?

Wszystkie parkingi, które można zarezerwować na NextPark.pl funkcjonują normalnie. Należy jednak dokonać wcześniejszej rezerwacji. Jeśli otrzymają Państwo potwierdzenie rezerwacji, oznacza to, że parking jest czynny i nie ma potrzeby potwierdzania tego telefonicznie czy mailowo. Polecamy wybór parkingów oznaczonych etykietą “bezpieczny transfer”.

Jak przygotować się do podróży?

Na terenie parkingu jak i podczas transferu na lotnisko należy zasłaniać usta i nos. Zalecamy częstą dezynfekcję rąk. Prosimy też o zachowywanie odpowiedniego dystansu zawsze kiedy to możliwe. Obecnie lotniska funkcjonują w nowym reżimie sanitarnym. Oznacza to pomiar temperatury oraz dodatkowe sprawdzanie kart pokładowych przed wejściem do terminalu. Zachowywanie dystansu w oczekiwaniu na przejście kontroli bezpieczeństwa oraz wejście na pokład samolotu wydłuża cały proces. Polecamy zatem przybycie na parking z większym niż zwykle wyprzedzeniem. Warto zaopatrzyć się przed wylotem w zapas maseczek ochronnych oraz płyn do dezynfekcji rąk. Należy również pamiętać, że zakres dostępnych posiłków i napojów na pokładach samalotów został istotnie ograniczony - radzimy kupić wodę i drobne przekąski przed wejściem do samolotu.

Parkingi przy lotnisku Warszawa Okęcie

Poniżej zamieszczamy aktualną listę czynnych parkingów dostępnych na NextPark.pl:

Champion Parking - parking przy Szyszkowej 48 od lat doceniany przez klientów (ok. 8 minut transferu)
Parkuj Leć - atrakcyjna cena oraz wysoka jakość (ok. 9 minut od lotniska Okęcie)
parkKING - wysoka jakość, lokalizacja w bezpośrednim sąsiedztwie lotniska (ok. 4 minuty transferu)
P42 - parking znajdujący się tuż przy południowej obwodnicy Warszawy (ok. 9 min transferu)
Krispit - parking znajdujący się po wschodniej stronie lotniska (ok. 5 min od portu lotniczego)

components.theairports.title

components.theairports.subtitle

Warszawa Okęcie
Parking przy lotnisku
Warszawa Okęcie
Warszawa Modlin
Parking przy lotnisku
Warszawa Modlin
Poznań Ławica
Parking przy lotnisku
Poznań Ławica
Katowice Pyrzowice
Parking przy lotnisku
Katowice Pyrzowice
Wrocław
Parking przy lotnisku
Wrocław
Gdańsk
Parking przy lotnisku
Gdańsk
Kraków Balice
Parking przy lotnisku
Kraków Balice
Bydgoszcz
Parking przy lotnisku
Bydgoszcz
Drezno
Parking przy lotnisku
Drezno
Brno Tuřany
Parking przy lotnisku
Brno Tuřany
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.