Jak dojechać z dworca PKP Kraków na Lotnisko Balice?

20 lutego 2024
Jak dojechać z dworca PKP Kraków na Lotnisko Balice?

Lotnisko Balice, czyli Port Lotniczy im. Jana Pawła II Kraków-Balice jest połączony koleją z centrum Krakowa. Centrum przesiadkowe na Dworcu Głównym PKP w Krakowie gwarantuje podróżnym łatwy i szybki dojazd do przystanku kolejowego Kraków Lotnisko, który znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie terminala.

Co więcej, stacja kolejowa Kraków Lotnisko jest w pełni przystosowana do potrzeb pasażerów z niepełnosprawnościami! Nie dziwi więc fakt, że pociągi obsługiwane przez Koleje Małopolskie Sp. z o.o. są kluczową komunikacją zbiorową dla lotniska Balice. Jak dojechać z dworca PKP Kraków na Lotnisko Balice? Sprawdźmy to!

  • Pociąg na lotnisko Kraków
  • Bilety na pociąg na lotnisko Balice
  • Z którego peronu odjeżdża pociąg na lotnisko Balice?
  • Kraków lotnisko dojazd z dworca PKP - podsumowanie

Pociąg na lotnisko Kraków

Pociąg na lotnisko Kraków w Balicach to pociąg linii SKA1 kursujący na trasie Wieliczka Rynek Kopalnia - Kraków Główny - Kraków Lotnisko/Airport. Aktualny rozkład jazdy pociągu na lotnisko Balice jest dostępny na stronie internetowej Kolei Małopolskich. Podróż kolejowa z dworca w Krakowie do lotniska w Balicach zajmuje zazwyczaj około 20 minut.

Stacje kolejowe na trasie Kraków Lotnisko/Airport - Kraków Główny to:

1. Kraków Lotnisko/Airport 2. Kraków Olszanica 3. Kraków Zakliki 4. Kraków Młynówka 5. Kraków Bronowice 6. Kraków Łobzów 7. Kraków Główny.

Bilety na pociąg na lotnisko Balice

Bilety na pociąg, na przejazd na trasie Kraków Główny - Kraków Lotnisko/Airport, można nabyć w kasie biletowej spółki Koleje Małopolskie, która jest zlokalizowana na stacji Kraków Główny. Kasa biletowa na dworcu znajduje się na antresoli, pod peronem V, przy wyjściu z antresoli w stronę ul. Bosackiej i Małopolskiego Dworca Autobusowego.

Na Lotnisku Balice bilety na pociąg można kupić w:

- automacie w terminalu pasażerskim, poziom 0, - automacie na stacji kolejki, - w pociągu u obsługi.

W 2024 roku, cena biletu jednorazowego na odcinku Kraków Lotnisko (Kraków Airport) - Kraków Główny wynosi 17 PLN.

Z którego peronu odjeżdża pociąg Kraków główny lotnisko Balice?

Pociąg do lotniska Balice z dworca Kraków Główny zwykle odjeżdża z peronu 1. Warto jednak mieć na uwadze fakt, że peron, z którego odjeżdżają pociągi na lotnisko, może się zmienić, w zależności od rozkładu jazdy i aktualnych zmian organizacyjnych.

Z tego właśnie powodu, przed planowaną podróżą, należy sprawdzić w Internecie aktualny rozkład jazdy pociągów, a po przybyciu na dworzec kolejowy, zapoznać się informacjami wyświetlanymi na tablicach, aby uzyskać dokładne informacje o numerze peronu z którego odjeżdża pociąg linii SKA1 na lotnisko Balice. Rozkład jazdy pociągu dostępny jest na stronie Kolei Małopolskich.

Kraków lotnisko dojazd z dworca PKP - podsumowanie:

Aby dojechać z centrum Krakowa do lotniska w Balicach można skorzystać z różnych środków transportu, takich jak: pociąg, autobus komunikacji miejskiej lub samochód osobowy. Najtańszą opcją jest autobus komunikacji miejskiej i pociąg, a najwygodniejszą zdecydowanie własny samochód.

Jeśli preferujesz podróż na lotnisko Kraków-Balice własnym autem, to pamiętaj o zaparkowaniu pojazdu na odpowiednim miejscu! Darmowy parking lotnisko Kraków, czyli możliwość skorzystania z krótkotrwałego, darmowego postoju na terenie lotniska w strefie KRK Parking Kiss&Fly, nie jest odpowiednim wyborem przy parkowaniu auta na dłuższy czas!

Oferta usług Parking lotnisko Balice jest niezwykle zróżnicowana i w NextPark bez większego problemu możesz znaleźć bezpieczne i niedrogie miejsce parkingowe na wynajem, aby zostawić samochód na dłużej.

Potrzebujesz bezpiecznego i sprawdzonego parkingu przy dworcu PKP w Krakowie lub przy lotnisku Balice? Sprawdź - Najtańszy parking lotnisko Kraków i oszczędź sobie stresu przed podróżą szukając wolnego miejsca parkingowego na ostatnią chwilę!

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.