Jak dojechać na lotnisko Balice?

20 lutego 2024
Jak dojechać na lotnisko Balice?

Lotnisko Balice, czyli Port Lotniczy im. Jana Pawła II Kraków-Balice, zlokalizowane jest przy ulicy Kpt. Mieczysława Medweckiego 1 w Balicach, wsi położonej około 11 km na zachód od centrum Krakowa, w gminie Zabierzów. W bezpośrednim sąsiedztwie lotniska przebiegają: autostrada A4, droga ekspresowa S7 oraz droga wojewódzka nr 774, które umożliwiają szybki i wygodny dojazd do parkingów na lotnisku. Sprawdźmy zatem - Jak dojechać na lotnisko Balice?

Czym dojechać na lotnisko Kraków Balice?

Aby dojechać na lotnisko Kraków Balice, można skorzystać z różnych środków transportu, takich jak np.:

  • własny samochód,
  • komunikacja miejska (autobus, pociąg),
  • taksówki.

W 2024 roku, do lotniska Balice kursują 3 linie autobusowe dzienne: 209 i 300 oraz linia nocna 902. Do lotniska Balice można dojechać też pociągami obsługiwanymi przez Koleje Małopolskie Sp. z o.o. i jest to Trasa SKA1 - Wieliczka Rynek Kopalnia - Kraków Główny - Kraków Lotnisko/Airport. Aktualne rozkłady jazdy i wskazówki typu - jak dojechać z lotniska Balice do centrum Krakowa, znajdują się na e-stronie lotniska.

Jak dojechać na lotnisko Balice samochodem?

Aby dojechać na lotnisko Balice własnym samochodem, można skorzystać z różnych tras, zależnie od lokalizacji, z której wyruszamy. Warto skorzystać z nawigacji satelitarnej lub Google Maps, aby wybrać najbardziej optymalną trasę przejazdu w zależności od aktualnego ruchu drogowego oraz indywidualnych preferencji podróży.

Aby dojechać na lotnisko Balice, należy skorzystać z jednej z dróg dojazdowych do lotniska. Kraków AirPort na swojej stronie internetowej informuje podróżnych kierowców - “możliwy dojazd do/z Kraków Airport samochodem:

  • ul. Armii Krajowej / ul. Conrada -> Rondo Ofiar Katynia -> ul. Radzikowskiego -> ul. Pasternik -> IV obwodnica (E77),
  • ul. Balicka (od ul. Armii Krajowej) -> ul. Krakowska -> ul. Na Lotnisko,
  • przez Wolę Justowską; ul. Królowej Jadwigi -> ul. Olszanicka -> Kpt. Medweckiego,
  • od strony Przegorzał; ul. Księcia Józefa -> IV obwodnica (E77) lub przez miejscowość Kryspinów.”.

Parking lotnisko Kraków - wskazówki dojazdu

Jeśli planujesz przyjechać na lotnisko Kraków Balice autem osobowym, pamiętaj o zaparkowaniu pojazdu na odpowiednim miejscu! Darmowy parking lotnisko Kraków, czyli możliwość skorzystania z krótkotrwałego, darmowego postoju na terenie lotniska w strefie KRK Parking Kiss&Fly, nie jest odpowiednim wyborem przy parkowaniu auta na dłuższy czas!

Po dotarciu na teren lotniska Kraków-Balice, warto skorzystać z usług prywatnych parkingów, które oferują miejsca parkingowe na wynajem w pobliżu lotniska. Oferta usług Parking lotnisko Balice jest niezwykle zróżnicowana i w Internecie bez większego problemu można znaleźć bezpieczne i niedrogie miejsce, aby zostawić samochód na dłużej. W przypadku niespodziewanych sytuacji podczas podróży, takich jak: opóźnienia lotów czy problemy z bagażem - parkowanie samochodu poza lotniskiem jest zawsze dużo bardziej opłacalne!

Potrzebujesz bezpiecznego i sprawdzonego parkingu przy lotnisku Balice? Sprawdź naszą ofertę - Najtańszy parking lotnisko Kraków - NextPark i oszczędź sobie stresu przed lotem szukając wolnego miejsca parkingowego na ostatnią chwilę!

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.