Ile terminali ma lotnisko Kraków Balice?

21 marca 2024
Ile terminali ma lotnisko Kraków Balice?

Lotnisko Kraków-Balice, znane również jako Kraków Airport, jest ważnym węzłem komunikacyjnym w Polsce. Ile terminali ma lotnisko Kraków Balice? Sprawdźmy to! Lotnisko Kraków-Balice - historia i rozwój

Lotnisko Kraków-Balice ma długą historię sięgającą lat 60-tych XX wieku, kiedy to rozpoczęła się jego działalność cywilna. Pierwszy rejsowy samolot PLL LOT wylądował na tym lotnisku już w 1964 roku. Od tamtej pory lotnisko Balice przeszło wiele modernizacji, realizowane były kolejne rozbudowy, dzięki czemu port lotniczy Kraków-Balice (kod IATA: KRK) zyskał na znaczeniu w Polsce.

Lotnisko Kraków Balice ma istotne znaczenie zarówno dla gospodarki regionu, jak i dla branży turystycznej w Polsce. Zapewnia połączenia lotnicze z wieloma miastami w Europie i na świecie, co sprzyja rozwojowi biznesu oraz przyciąga turystów.

Ile terminali ma lotnisko Kraków Balice?

Obecnie lotnisko Kraków-Balice dysponuje dwoma terminalami: krajowym i międzynarodowym. Te dwie bazy obsługują szeroką gamę połączeń lotniczych, ułatwiając podróże milionom pasażerów rocznie. Rozkład rejsów regularnych z Kraków Airport obejmuje połączenia z największymi europejskimi lotniskami, m.in: w Berlinie, w Paryżu, w Wiedniu, w Londynie, w Brukseli, Oslo i w Zurychu.

Usługi dla podróżnych na lotnisku Kraków-Balice

Lotnisko Kraków-Balice zapewnia podróżnym nie tylko sprawne funkcjonowanie lotów i maksymalne bezpieczeństwo, ale stawia także na satysfakcję i komfort pasażerów przed odlotem, oferując bogaty zestaw usług dostosowanych do różnych potrzeb i oczekiwań.

Lotnisko w Balicach zapewnia podróżnym wiele udogodnień, w tym: bank, kantor, poczta, darmowy parking lotnisko Kraków, dostęp do bezpłatnej sieci Wi-Fi oraz szeroki wybór restauracji i sklepów. Ponadto, lotnisko jest dobrze skomunikowane z centrum Krakowa i oferuje różne opcje transportu.

Planowane inwestycje na lotnisku w Balicach

Lotnisko Kraków-Balice stale rozwija się, aby sprostać rosnącemu ruchowi pasażerskiemu. Obecnie trwają prace nad jedną z najważniejszych inwestycji, którą jest rozbudowa terminala pasażerskiego, aby dostosować go do obsługi nawet 15 milionów pasażerów rocznie! Ponadto, planowana jest budowa nowego terminala cargo, co dodatkowo zwiększy zdolność obsługi na lotnisku do 8 000 t/rok.

Podsumowanie:

W 2024 roku, w związku z prowadzonymi pracami budowlanymi, mogą wystąpić utrudnienia w dojeździe do/z lotniska Kraków-Balice w określonym czasie. Z tego powodu, planując podróż lotniczą z lotniska w Krakowie, istotne jest odpowiednie zaplanowanie podróży z uwzględnieniem dodatkowego czasu na dojazd i na poszukiwanie wolnego miejsca parkingowego przy lotnisku.

Potrzebujesz bezpiecznego i sprawdzonego parkingu przy lotnisku Balice? Sprawdź naszą ofertę - Najtańszy parking lotnisko Kraków i oszczędź sobie stresu przed lotem szukając parkingu na ostatnią chwilę! Oferta usług Parking lotnisko Kraków jest niezwykle zróżnicowana i w NextPark bez większego problemu możesz znaleźć bezpieczne i niedrogie miejsce parkingowe na wynajem, aby zostawić samochód na dłużej!

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.