Ile kosztuje parking przy lotnisku w Poznaniu?

March 16, 2022
aditya-rathod--I1AgAq3PCQ-unsplash (1).jpg Photo by Aditya Rathod on Unsplash

Port lotniczy im. Henryka Wieniawskiego to międzynarodowe lotnisko znajdujące się na terenie miasta. Obiekt położony jest 7 km na zachód od centrum Poznania, w północnej części osiedla Ławica. Pod względem obsługiwanych podróżnych i liczby operacji to 7 polski port lotniczy. Obiekt oferuje szereg udogodnień dla klientów, a jednym z nich jest tani parking. Lotnisko Poznań posiada strefę Kiss&Fly, miejsca średnioterminowe, a także długoterminowe. Poniżej przedstawiono szczegółową ofertę każdego z nich.

Lotnisko Poznań – cena parkingu

Lotnisko w Poznaniu oferuje swoim podróżnym kilka opcji parkingowych. Wśród nich znajdziesz strefę krótkiego postoju Kiss&Fly, miejsca parkingowe średnioterminowe i długoterminowe. Co więcej, obiekt posiada udogodnienia dla osób z niepełnosprawnością. Łącznie są to 4 strefy postojowe zaproponowane przez lotnisko Poznań. Cena parkingu uzależniona jest od wybranego miejsca, jego standardu i czasu podróży.

Kiss&Fly

Strefa krótkiego postoju Kiss&Fly przeznaczona jest dla kierowców, którzy odbierają lub przywożą podróżnych na lotnisko. Miejsca postojowe znajdują się bezpośrednio przed halą odlotów i pozwalają na swobodne wypakowanie bagaży z samochodu oraz krótkie pożegnanie. Całkowita bezpłatna długość pobytu w strefie Kiss&Fly wynosi 10 minut. Należy pamiętać, że czas nalicza się od momentu wjazdu na teren portu lotniczego i przestaje liczyć po wyjeździe. W praktyce podróżny ma tylko 2 minuty na wypakowanie swoich bagaży z samochodu. Przekroczenie bezpłatnego czasu skutkuje naliczeniem opłaty w wysokości 20 zł. Po upływie 20 minut każde kolejne rozpoczęte 10 minut to dodatkowe 10 zł.

Parking średnioterminowy

Port lotniczy w Poznaniu oferuje parkingi średnioterminowe. Przeznaczone są one dla osób, które odwożą lub odbierają podróżnych z lotniska i mają chwilę wolnego czasu, a także dla wszystkich wylatujących w krótką, kilkudniową podróż. Parkingi średnioterminowe oznaczone są jako P1, P2, P3 i P4. Każdy z nich cechuje się niezwykle dogodną lokalizacją, a przejście z samochodu do terminala nie zajmuje więcej niż 10 minut. Co więcej, po wjeździe na teren obiektu w każdej strefie pierwsze 5 minut jest darmowe. W zależności od lokalizacji średnioterminowe strefy mają różne ceny:

  • Parking P1 jest zlokalizowany niedaleko hali odlotów. Znajduje się najdalej od wejścia do terminala. Koszt postoju za 1 godzinę wynosi 6 zł, 2h to 13 zł, a 24 godziny wynoszą 60 zł. W tym obszarze można zaparkować auto na 8 dób. Cena karnetu to 180 zł.
  • Parking P2 znajduje się pomiędzy halą przylotów i odlotów. Koszt parkingu za 1 godzinę wynosi 7 zł, 2 godziny kosztują 15 zł, a cała doba wynosi 50 zł. Można tu zaparkować samochód na maksymalnie 8 dób, cena abonamentu to 150 zł.
  • Parking P3 został zlokalizowany najbliżej hali przylotów, a jego koszt jest najwyższy. Pierwsze 30 minut postoju kosztuje 15 zł. Godzina parkowania wynosi 20 zł, 2h - 30 zł, a 24 godziny – 100 zł.
  • Parking P4 zlokalizowany jest obok strefy P2. Znajduje się pomiędzy halą przylotów i odlotów. Koszt 1 godziny postoju wynosi 8 zł, 2h kosztują 18 zł, a cała doba 60 zł. W strefie można zostawić samochód na maksymalnie 4 dni, a cena abonamentu wynosi 250 zł.

Parking długoterminowy

Parkingi długoterminowe P5 i P6 zostały stworzone dla wszystkich, którzy wyjeżdżają na dłużej i chcą zostawić swój samochód na co najmniej 8 dni. Strefy położone są nieco dalej niż miejsca postojowe średnioterminowe, ale każdy podróżny jest w stanie z nich dotrzeć do budynku terminala w mniej niż 15 minut. Na parkingu długoterminowym koszt karnetu na 1-8 dni wynosi 89 zł, na 8-12 dni 109 zł, a okres 12-15 dni kosztuje 139 zł.

Prywatny tani parking – lotnisko Poznań

W obrębie portu lotniczego można znaleźć prywatny tani parking. Lotnisko Poznań to nie jedyny obszar proponujący postój aut. Strefy znajdujące się nieopodal obiektu można zarezerwować u nas online. Znajdziesz tam tanie miejsca postojowe w okolicy lotniska Poznań. Cena parkingu wynosi ok. 7,50 zł za 24 godziny, jeśli zostawisz samochód na dłużej niż 8 dni.

Parking przy lotnisku

Porównaj ceny usług długoterminowych parkingów lotniskowych

lotnisko parking warszawa chopin
Parking przy lotnisku
Warszawa Chopin
lotnisko parking warszawa modlin
Parking przy lotnisku
Warszawa Modlin
lotnisko parking poznań ławica
Parking przy lotnisku
Poznań Ławica
lotnisko parking katowice pyrzowice
Parking przy lotnisku
Katowice Pyrzowice
lotnisko parking wrocław
Parking przy lotnisku
Wrocław
lotnisko parking gdańsk
Parking przy lotnisku
Gdańsk
lotnisko parking kraków balice
Parking przy lotnisku
Kraków Balice
lotnisko parking bydgoszcz
Parking przy lotnisku
Bydgoszcz
lotnisko parking drezno
Parking przy lotnisku
Drezno
lotnisko parking brno tuřany
Parking przy lotnisku
Brno Tuřany
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.