Ile kosztuje parking przy lotnisku w Poznaniu?

16 marca 2022
Ile kosztuje parking przy lotnisku w Poznaniu? Photo by Aditya Rathod on Unsplash

Port lotniczy im. Henryka Wieniawskiego to międzynarodowe lotnisko znajdujące się na terenie miasta. Obiekt położony jest 7 km na zachód od centrum Poznania, w północnej części osiedla Ławica. Pod względem obsługiwanych podróżnych i liczby operacji to 7 polski port lotniczy. Obiekt oferuje szereg udogodnień dla klientów, a jednym z nich jest tani parking. Lotnisko Poznań posiada strefę Kiss&Fly, miejsca średnioterminowe, a także długoterminowe. Poniżej przedstawiono szczegółową ofertę każdego z nich.

Lotnisko Poznań – cena parkingu

Lotnisko w Poznaniu oferuje swoim podróżnym kilka opcji parkingowych. Wśród nich znajdziesz strefę krótkiego postoju Kiss&Fly, miejsca parkingowe średnioterminowe i długoterminowe. Co więcej, obiekt posiada udogodnienia dla osób z niepełnosprawnością. Łącznie są to 4 strefy postojowe zaproponowane przez lotnisko Poznań. Cena parkingu uzależniona jest od wybranego miejsca, jego standardu i czasu podróży.

Kiss&Fly

Strefa krótkiego postoju Kiss&Fly przeznaczona jest dla kierowców, którzy odbierają lub przywożą podróżnych na lotnisko. Miejsca postojowe znajdują się bezpośrednio przed halą odlotów i pozwalają na swobodne wypakowanie bagaży z samochodu oraz krótkie pożegnanie. Całkowita bezpłatna długość pobytu w strefie Kiss&Fly wynosi 10 minut. Należy pamiętać, że czas nalicza się od momentu wjazdu na teren portu lotniczego i przestaje liczyć po wyjeździe. W praktyce podróżny ma tylko 2 minuty na wypakowanie swoich bagaży z samochodu. Przekroczenie bezpłatnego czasu skutkuje naliczeniem opłaty w wysokości 20 zł. Po upływie 20 minut każde kolejne rozpoczęte 10 minut to dodatkowe 10 zł.

Parking średnioterminowy

Port lotniczy w Poznaniu oferuje parkingi średnioterminowe. Przeznaczone są one dla osób, które odwożą lub odbierają podróżnych z lotniska i mają chwilę wolnego czasu, a także dla wszystkich wylatujących w krótką, kilkudniową podróż. Parkingi średnioterminowe oznaczone są jako P1, P2, P3 i P4. Każdy z nich cechuje się niezwykle dogodną lokalizacją, a przejście z samochodu do terminala nie zajmuje więcej niż 10 minut. Co więcej, po wjeździe na teren obiektu w każdej strefie pierwsze 5 minut jest darmowe. W zależności od lokalizacji średnioterminowe strefy mają różne ceny:

  • Parking P1 jest zlokalizowany niedaleko hali odlotów. Znajduje się najdalej od wejścia do terminala. Koszt postoju za 1 godzinę wynosi 6 zł, 2h to 13 zł, a 24 godziny wynoszą 60 zł. W tym obszarze można zaparkować auto na 8 dób. Cena karnetu to 180 zł.
  • Parking P2 znajduje się pomiędzy halą przylotów i odlotów. Koszt parkingu za 1 godzinę wynosi 7 zł, 2 godziny kosztują 15 zł, a cała doba wynosi 50 zł. Można tu zaparkować samochód na maksymalnie 8 dób, cena abonamentu to 150 zł.
  • Parking P3 został zlokalizowany najbliżej hali przylotów, a jego koszt jest najwyższy. Pierwsze 30 minut postoju kosztuje 15 zł. Godzina parkowania wynosi 20 zł, 2h - 30 zł, a 24 godziny – 100 zł.
  • Parking P4 zlokalizowany jest obok strefy P2. Znajduje się pomiędzy halą przylotów i odlotów. Koszt 1 godziny postoju wynosi 8 zł, 2h kosztują 18 zł, a cała doba 60 zł. W strefie można zostawić samochód na maksymalnie 4 dni, a cena abonamentu wynosi 250 zł.

Parking długoterminowy

Parkingi długoterminowe P5 i P6 zostały stworzone dla wszystkich, którzy wyjeżdżają na dłużej i chcą zostawić swój samochód na co najmniej 8 dni. Strefy położone są nieco dalej niż miejsca postojowe średnioterminowe, ale każdy podróżny jest w stanie z nich dotrzeć do budynku terminala w mniej niż 15 minut. Na parkingu długoterminowym koszt karnetu na 1-8 dni wynosi 89 zł, na 8-12 dni 109 zł, a okres 12-15 dni kosztuje 139 zł.

Prywatny tani parking – lotnisko Poznań

W obrębie portu lotniczego można znaleźć prywatny tani parking. Lotnisko Poznań to nie jedyny obszar proponujący postój aut. Strefy znajdujące się nieopodal obiektu można zarezerwować u nas online. Znajdziesz tam tanie miejsca postojowe w okolicy lotniska Poznań. Cena parkingu wynosi ok. 7,50 zł za 24 godziny, jeśli zostawisz samochód na dłużej niż 8 dni.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.