Ile kosztuje parking przy Lotnisku w Lublinie?

31 marca 2023
Ile kosztuje parking przy Lotnisku w Lublinie? Photo by Maksym Harbar on Unsplash

Port lotniczy Lublin to międzynarodowy obiekt położony 10 km na wschód od centrum Lublina w miejscowości Świdnik. W ciągu roku obsługuje średnio 358 366 pasażerów. Głównie skierowany jest do turystów mieszkających na terenie aglomeracji lubelskiej. Obecnie port lotniczy oferuje połączenia do 9 miast w 7 krajach. Dlatego na jego terenie znajduje się tani parking. Lotnisko Lublin posiada wiele miejsc postojowych w korzystnych cenach.

Lotnisko Lublin – cena parkingu

Lotnisko Lublin zostało dogodnie położone. Aby umożliwić pasażerom sprawny dojazd, wybudowano ulicę Jana III Sobieskiego, która została połączona z istniejącą infrastrukturą drogową. W związku z budową portu lotniczego zmodernizowano także inne drogi komunikacyjne oraz wybudowano zelektryfikowaną linię kolejową, działającą na trasie Świdnik – Lublin Airport. Obecnie podróż pociągiem trwa niecałe 15 minut. Niemniej jednak obiekt zapewnia swoim klientom tani parking. Lotnisko Lublin oferuje 450 miejsc postojowych mieszczących się na dwóch parkingach. Parking A zlokalizowano obok hali odlotów, a B położono nieopodal hali przylotów. Niezależnie od wybranego miejsca, stawki za pozostawienie auta są takie same. Warto pamiętać, że obiekt na swoim terenie nie prowadzi rezerwacji.

Parking na lotnisku w Lublinie dysponuje długoterminowymi miejscami parkingowymi. Na terenie portu lotniczego można pobrać bilet godzinny, dzienny, kilkudniowy lub wykupić abonament. Każda rozpoczęta doba po upływie 14 dni kosztuje dodatkowe 30 zł. Cena postoju uzależniona jest od czasu, na jaki pozostawiono auto.

Kierowcy wjeżdżający na teren parkingu otrzymują pierwsze 10 minut darmowe. Na terenie portu lotniczego nie ma strefy Kiss&Fly, ale miejsca postojowe są tak dogodnie położone, że dojście do budynku terminala zajmuje tylko kilka minut. Darmowy czas stanowi świetną opcję dla popularnej na innych obiektach strefy Kiss&Fly. Wyjątkiem w obowiązujących zasadach są osoby z niepełnosprawnościami – otrzymują one 30 minut darmowego postoju pod warunkiem, że przedstawią ważną kartę w Punkcie Informacji.

Przekroczenie bezpłatnych 10 minut skutkuje naliczeniem opłaty. Jeśli zostawisz samochód na 60 minut, postój będzie kosztował 7 zł. Rozpoczęcie 2 godziny parkingu skutkuje naliczeniem opłaty o wysokości 10 zł. Każde kolejne 60 minut to dodatkowy koszt 5 zł. Pozostawienie auta na 24 godziny wynosi 50 zł, a kolejna rozpoczęta doba to koszt 30 zł. Natomiast abonament na tydzień to 100 zł, a na 2 tygodnie – 120 zł. Po upływie 14 dni kierowca zobowiązany jest uiścić za każdą kolejną dobę opłatę w wysokości 30 zł. Po opłaceniu biletu parking należy obligatoryjnie opuścić w ciągu 15 minut.

Tani parking – lotnisko Lublin

Oficjalne miejsca postojowe oferuje lotnisko Lublin. Cena parkingu zależy od czasu pozostawienia na nim auta. Niemniej jednak istnieją również inne alternatywne opcje, takie jak prywatne firmy oferujące podobne usługi parkingowe. Wokół obiektu działa wielu zaufanych przedsiębiorców, którzy dbają o komfort podróżnych. Wszystkie sprawdzone miejsca znajdziesz na NextPark.pl. Większość ofert posiada monitoring 24/7, oświetlenie i bezpłatny transfer na płytę lotniska. Co więcej, dajemy możliwość uprzedniej rezerwacji miejsca postojowego i jej bezpłatnej anulacji, dzięki czemu podróżni mają zagwarantowany parking przed wylotem na wakacje lub wyjazd służbowy. To znacznie zmniejsza stres związany z podróżą i podnosi komfort turystów.

Parking przy lotnisku

Porównaj ceny usług długoterminowych parkingów lotniskowych

Warszawa Chopin
Parking przy lotnisku Warszawa Chopin
Warszawa Modlin
Parking przy lotnisku Warszawa Modlin
Poznań Ławica
Parking przy lotnisku Poznań Ławica
Katowice Pyrzowice
Parking przy lotnisku Katowice Pyrzowice
Kraków Balice
Parking przy lotnisku Kraków Balice
Gdańsk
Parking przy lotnisku Gdańsk
Wrocław
Parking przy lotnisku Wrocław
Bydgoszcz
Parking przy lotnisku Bydgoszcz
Brno Tuřany
Parking przy lotnisku Brno Tuřany
Drezno
Parking przy lotnisku Drezno
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.