Ile kosztuje parking przy lotnisku w Łodzi?

26 lipca 2023
Ile kosztuje parking przy lotnisku w Łodzi? Photo by Amelia Ailema on Unsplash

Port lotniczy Łódź-Lublinek to międzynarodowe lotnisko obsługujące europejskie kursy. Położone jest w odległości 6 km od centrum miasta. Głównie świadczy usługi podróżnym mieszkającym na terenie aglomeracji lubelskiej. W jego obrębie znajduje się tani parking. Lotnisko Łódź-Lublinek posiada wiele miejsc postojowych w atrakcyjnie niskich cenach.

# Lotnisko w Łodzi – cena parkingu

Lotnisko w Łodzi oferuje swoim podróżnym dwie opcje parkingowe. Wśród nich znajdziesz strefę Kiss&Fly, a także regularne miejsca postojowe. Opłaty uiszczane są za minuty, godziny lub doby postoju. Istnieje możliwość wykupienia kilkudniowego abonamentu oraz uprzedniej rezerwacji online. Łącznie to dwie opcje zaproponowane przez lotnisko w Łodzi. Cena parkingu uzależniona jest głównie od czasu postoju samochodu.

Strefa Kiss&Fly

Kierowcy, którzy przyjeżdżają po turystów lub odwożą podróżnych, mogą skorzystać z opcji Kiss&Fly. To miejsca postojowe zlokalizowane najbliżej wejścia do terminala lotniczego numer 3. Są przeznaczone dla osób, które potrzebują kilkuminutowego postoju. Warto nadmienić, że Kiss&Fly na terenie lotniska w Łodzi jest płatne od 1 minuty parkingu. Dostęp do strefy został ograniczony szlabanami. Co więcej, w wyznaczonych miejscach istnieje zakaz pozostawiania samochodu bez nadzoru. W praktyce oznacza to, że kierowca musi cały czas być w środku lub w niewielkiej odległości od auta.

Strefa Kiss&Fly jest całkowicie płatna. Czas przebywania pojazdu na wyznaczonym terenie liczy się od momentu pobrania biletu z automatu wjazdowego, odczytu numeru rejestracyjnego lub użycia karty abonamentowej w automacie wjazdowym.

Opłaty obowiązujące w strefie Kiss&Fly:

  • pierwsze 3 minuty – 2 zł;
  • od 4 do 10 minut – 5 zł;
  • powyżej 10 minut – 10 zł.

Następnie analogicznie 20-minutowy czas postoju wynosi 20 zł, a półgodzinny 30 zł.

Regularne miejsca postojowe

Na terenie lotniska w Łodzi wyznaczono tylko jedną strefę parkowania. W zależności od czasu postoju opłaty uiszczane są godzinowo lub dobowo. Istnieje możliwość zakupu abonamentu. Oficjalny parking portu lotniczego jest niestrzeżony i czynny całodobowo bez przerw w funkcjonowaniu. Większość miejsc samochodowych została zlokalizowana w niedalekiej odległości od budynku terminala. Pierwsze 10 minut postoju dla każdego auta jest darmowe. Następnie należy uiścić opłatę zgodną z obowiązującym cennikiem na terenie lotniska w Łodzi. Cena parkingu zależy od czasu postoju auta. Poniżej przedstawiono obowiązujące stawki:

  • pierwsze 10 minut – bezpłatne;
  • rozpoczęcie 1 godziny – 5 zł;
  • rozpoczęcie 2 godziny – 7 zł;
  • rozpoczęcie 3 godziny – 10 zł;
  • następnie rozpoczęcie każdej kolejnej godziny to koszt 2 zł.

Za jedną dobę trzeba uiścić opłatę w wysokości 30 zł, a za 8 dni stawka wynosi 125 zł. Miesięczny koszt parkingu to 275 zł. Istnieje możliwość wyrobienia karty abonamentowej za dodatkowe 50 zł. Na wyznaczonym terenie dostępne są miejsca samochodowe dla osób z niepełnosprawnością.

# Prywatny tani parking – lotnisko Łódź i okolice

W obrębie portu lotniczego można znaleźć tani parking. Lotnisko Łódź to nie jedyny możliwy wybór. Wielu prywatnych przedsiębiorców oferuje swoje usługi w niedalekiej odległości od obiektu. Wszystkie zaufane miejsca znajdziesz na stronie internetowej nextpark.pl. Oferują one darmowy transfer na lotnisko, całodobowy monitoring oraz możliwość wcześniejszej rezerwacji. Na prywatnych parkingach cena usługi jest nieco niższa – zazwyczaj wynosi ok. 10 zł za całą dobę (kwota uśredniona dla 8-dniowego abonamentu).

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.