Ile kosztuje parking przy lotnisku w Gdańsku?

16 lutego 2022
Ile kosztuje parking przy lotnisku w Gdańsku? Photo by Ross Parmly on Unsplash

Lotnisko Gdańsk im. Lecha Wałęsy to międzynarodowy port lotniczy położony w dzielnicy Matarnia. Znajduje się w odległości ok. 10 km od centrum Gdańska i Sopotu oraz ok. 23 km od Gdyni. Coroczna liczba odprawianych pasażerów kwalifikuje go jako 3. port lotniczy w Polsce, zaraz po warszawskim lotnisku Chopina i krakowskich Balicach. Do obiektu można przyjechać własnym samochodem, ponieważ w jego obrębie znajduje się tani parking. Lotnisko Gdańsk oferuje wiele miejsc postojowych w korzystnych cenach.

Lotnisko Gdańsk – Cennik Parkingu

W obrębie terminala znajdziesz wiele miejsc postojowych, które oferuje lotnisko Gdańsk. Cena parkingu nie jest wygórowana i najczęściej zależy od czasu postoju. Teren obiektu podzielony jest na 6 stref parkingowych, które łącznie liczą 3336 miejsc postojowych, w tym 30 dla niepełnosprawnych. Przed przyjazdem, parking można z łatwością zarezerwować. Jest to niezwykle ważne w przypadku dłuższych wyjazdów. Wokół lotniska funkcjonują również parkingi prywatne, które oferują bezpłatny transfer podróżnych do terminala. To równie dobra opcja, ponieważ podczas dłuższego pobytu, cena miejsca postojowego nierzadko jest niższa niż w oficjalnych strefach. Sprawdź, co oferuje lotnisko Gdańsk. Cena parkingu została uwzględniona poniżej.

Strefa Kiss&Fly

Strefa Kiss&Fly przeznaczona jest dla wszystkich kierowców, którzy przywożą lub odbierają podróżnych z lotniska. Miejsca postojowe znajdują się bezpośrednio przy wejściu do terminala obok parkingu taksówek. Czas bezpłatnego postoju wynosi 10 minut. Za każde kolejne rozpoczęte 10 minut należy uiścić opłatę w wysokości 20 zł. Wjazd na teren strefy następuje za pobraniem biletu jednorazowego lub przy użyciu karty abonamentowej. Co więcej, bezpłatny 10-minutowy pobyt na parkingu dotyczy tylko 4 wjazdów w ciągu doby. Następnie każdy kolejny będzie skrócony o 5 minut.

P1 i P3 - Parkingi godzinowe

Lotnisko w Gdańsku oferuje również parkingi godzinowe dla wszystkich, którzy chcą poczekać dłuższą chwilę w ogólnodostępnej hali terminala. Miejsca postojowe krótkoterminowe znajdują się w strefie P1 i P3. Są one dogodnie zlokalizowane obok parkingu Kiss&Fly i dwóch wejść do terminala. Wyjście z samochodu i dojście do ogólnodostępnej hali nie powinno zająć więcej niż 3 minuty. Każde rozpoczęte 10 minut postoju kosztuje 2 zł, co oznacza, że za 60 minut zapłacisz 12 zł. Z kolei 2 godziny to koszt wynoszący 18 zł. Po upływie tego czasu każda kolejna rozpoczęta godzina wynosi 9 zł.

P4, P5 i P6 - Parkingi długoterminowe

Pozostałe 3 parkingi są przeznaczone dla kierowców zostawiających swoje auta na dłużej niż 24 godziny. Długoterminowe strefy postoju znajdują się nieco dalej od terminala, ale nie jest to bardzo duża odległość. Dojście z najbardziej oddalonego miejsca nie powinno zająć więcej niż 7 minut. W tych strefach koszt pozostawienia samochodu zależy od wykupionego abonamentu. Na parkingach P4 i P5 - pierwsza doba kosztuje 20 zł, jeśli zdecydujesz się zostawić samochód na dłużej niż 48 godzin, koszt będzie odpowiednio niższy. Przykładowo 5 dni kosztuje 69 zł, a 10 - 94 zł. Z kolei w strefie P6 najkrótszy czas parkowania to 1-4 dni. Opłatę należy uiścić z góry i wynosi ona 27 zł. Każda kolejna rozpoczęta doba to dodatkowe 4 zł.

Prywatne Parking – lotnisko Gdańsk

W obrębie obiektu znajdują się inne parkingi, które należą do prywatnych właścicieli. Miejsca postojowe można z łatwością zarezerwować na NextPark - Parking Lotnisko Gdańsk. Są one tańsze niż oficjalne strefy parkowania oferowane przez lotnisko Gdańsk. Cena parkingu wynosi ok. 7,90 zł za 1 dzień w przypadku, gdy pojazd pozostanie tam zostawiony na dłużej niż 7 dni.

Parking przy lotnisku

Porównaj ceny usług długoterminowych parkingów lotniskowych

Warszawa Chopin
Parking przy lotnisku Warszawa Chopin
Warszawa Modlin
Parking przy lotnisku Warszawa Modlin
Poznań Ławica
Parking przy lotnisku Poznań Ławica
Katowice Pyrzowice
Parking przy lotnisku Katowice Pyrzowice
Kraków Balice
Parking przy lotnisku Kraków Balice
Gdańsk
Parking przy lotnisku Gdańsk
Wrocław
Parking przy lotnisku Wrocław
Bydgoszcz
Parking przy lotnisku Bydgoszcz
Brno Tuřany
Parking przy lotnisku Brno Tuřany
Drezno
Parking przy lotnisku Drezno
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.