Ile kosztuje parking przy lotnisku w Bydgoszczy?

28 kwietnia 2022
Ile kosztuje parking przy lotnisku w Bydgoszczy? Photo by Pascal Meier on Unsplash

Port lotniczy im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy to międzynarodowy obiekt zlokalizowany ok. 3 km od centrum miasta. Jest 10. lotniskiem w Polsce pod względem wielkości ruchu. Obecnie oferuje swoim klientom 12 połączeń lotniczych, w skład których wchodzą 4 stałe połączenia międzynarodowe, 1 krajowe i 7 czarterowych. W obrębie obiektu znajduje się tani parking. Lotnisko Bydgoszcz oferuje ponad 200 oficjalnych miejsc postojowych znajdujących się na terenie portu lotniczego.

Lotnisko Bydgoszcz – cena parkingu

Lotnisko Bydgoszcz oferuje swoim podróżnym kilka opcji parkingowych. Wśród nich znajdziesz strefę krótkiego postoju Kiss&Fly, miejsca postojowe godzinowe i długoterminowe. Ponadto obiekt posiada strefę VIP oraz udogodnienia dla niepełnosprawnych w postaci poszerzonych miejsc. Łącznie są to 4 opcje parkingowe proponowane przez lotnisko Bydgoszcz. Cena parkingu uzależniona jest od wybranego miejsca i czasu postoju. Co więcej, wokół obiektu zlokalizowano inne strefy dla samochodów prowadzone przez prywatnych właścicieli.

Kiss&Fly

Strefa krótkiego postoju przeznaczona jest dla wszystkich kierowców, którzy odbierają lub przywożą podróżnych z lotniska, a w związku z tym zatrzymują się tylko na chwilę. Miejsca parkingowe tego typu znajdują się obok parkingu P1. Są zlokalizowane blisko terminala. Wystarczy przejść przez ulicę, aby dostać się do ogólnodostępnej hali budynku. Łączny czas przejazdu i bezpłatnego postoju w strefie wynosi 10 minut. Po przekroczeniu czasu należy uiścić opłatę w wysokości 20 zł. Jeśli postój będzie dłuższy niż 20 minut, każde kolejne rozpoczęte 10 minut to dodatkowy koszt 10 zł.

Parking VIP

Parking VIP na bydgoskim lotnisku jest przeznaczony dla wszystkich wymagających klientów. Miejsca postojowe znajdują się od razu przy wejściu do terminala. Wystarczy maksymalnie 5 minut, aby wypakować bagaże z auta i znaleźć się w ogólnodostępnej hali odlotów. Co więcej, osoby, które wykupią parking VIP, mogą skorzystać z szybkiego dostępu do odprawy i executive lounge. Koszt postoju ustalany jest na miejscu po dotarciu do lotniska.

Parking średnioterminowy

Port lotniczy w Bydgoszczy oferuje miejsca postojowe godzinowe dla wszystkich, którzy przywożą lub odwożą podróżnych i chcą chwilę zaczekać. W obrębie obiektu funkcjonują 2 średnioterminowe strefy do parkowania samochodów, tj. P1 i P2. Są one optymalnie zlokalizowane. Obszar P1 bezpośrednio sąsiaduje z budynkiem terminala, przylega do niego strefa darmowego postoju Kiss&Fly. Z kolei parking P2 zlokalizowany jest w odległości 300 metrów od wejścia i oferuje atrakcyjniejsze opłaty. Postój w strefie P1 kosztuje 8 zł/h, 2 godziny to koszt 15 zł, 3h - 30 zł. Po upływie 3 godzin każde kolejne rozpoczęte 60 minut to dodatkowe 10 zł, a opłata za 1 dzień wynosi 60 zł. Z kolei w strefie P2 pierwsze 60 minut kosztuje 7 zł, 2 godziny to koszt 13 zł, a 3 – 25 zł. Po 3 godzinach każda kolejna rozpoczęta godzina to dodatkowy koszt 10 zł. Opłata za 24h wynosi 50 zł.

Parking długoterminowy

Strefa P3 została przeznaczona dla kierowców, którzy wyjeżdżają na dłużej. W porównaniu do parkingów średnioterminowych obszar długoterminowy został zlokalizowany nieco dalej. Znajduje się po prawej stronie od wejścia do terminalu. W strefie P3 cena za postój zależna jest od czasu parkowania. Można tam zostawić auto na minimalnie 24 godziny. Koszt parkowania za jeden dzień wynosi 25 zł, 2 dni to 45 zł, a tydzień kosztuje jedyne 90 zł. Abonament na 10 dni wynosi 110 zł, po tym czasie każde rozpoczęte 24 godziny skutkują dopłatą w wysokości 5 zł.

Prywatny tani parking – lotnisko Bydgoszcz i okolice

W obrębie portu lotniczego również jest przygotowany dla podróżnych tani parking. Lotnisko Bydgoszcz to nie jedyny teren, gdzie znajdziesz miejsce dla swojego samochodu. Strefy parkingowe zlokalizowane niedaleko obiektu zarezerwujesz online przez naszą witrynę internetową. Strona oferuje postój w okolicach lotniska Bydgoszcz. Cena parkingu wynosi ok. 20 zł za 24 godziny, jeśli zostawisz pojazd na dłużej niż 7 dni. Z każdego obszaru gwarantowany jest darmowy transfer na lotnisko w jedną i w drugą stronę.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.