Ile kosztuje parking przy Lotnisku Rzeszów Jesionka?

7 kwietnia 2023
Ile kosztuje parking przy Lotnisku Rzeszów  Jesionka? Photo by Marquise de Photographie on Unsplash

Port lotniczy Rzeszów-Jasionka to międzynarodowe lotnisko zlokalizowane we wschodniej Polsce. Obiekt został położony w odległości 14 km od centrum Rzeszowa we wsi Jasionka. Obecnie obsługuje 3 regularne linie pasażerskie takie jak LOT, Ryanair i Wizzair. W okresie letnim startuje stamtąd wiele samolotów czarterowych. Na terenie portu mieści się tani parking. Lotnisko Rzeszów Jasionka oferuje swoim klientom wiele miejsc postojowych w niezwykle atrakcyjnych cenach.

Lotnisko Rzeszów – cena parkingu

Lotnisko Rzeszów Jasionka proponuje swoim klientom kilka opcji postojowych. Zalicza się do nich strefę Kiss&Fly, parking krótkoterminowy niestrzeżony (P1) i długoterminowy niestrzeżony (P2). Obszary zlokalizowane są w niedalekiej odległości od budynku. Łącznie mają 857 miejsc postojowych, a z tego 560 należy do obszaru P1, a 297 do P2. Są to 3 opcje parkingowe oferowane przez lotnisko Rzeszów. Cena parkingu uzależniona jest od czasu postoju auta.

W obrębie lotniska Rzeszów nie ma dokładnie wyznaczonej strefy Kiss&Fly. Każdy kierowca wjeżdżający na teren obiektu dostaje 10 minut bezpłatnego parkowania, bez względu na to, gdzie pozostawi auto. To czas ustanowiony z myślą o osobach, które odbierają lub przywożą podróżnych. Po przekroczeniu tego czasu należy uiścić opłatę za całą godzinę wynoszącą 9 zł.

Parking krótkoterminowy zlokalizowano w bezpośrednim sąsiedztwie terminala pasażerskiego. Auto można tam zostawić maksymalnie na 1 dzień. Ma dogodne położenie, ponieważ przejście z niego do budynku nie zajmuje więcej niż 5 minut. Przeznaczono go dla wszystkich, którzy odbywają krótkie podróże lub czekają dłuższy czas na odbiór podróżnych. Opłata za parking rozliczana jest godzinowo. Pierwsze 60 minut kosztuje 9 zł/h, a każde kolejne nieco mniej, tj. 2h wynoszą 16 zł, a 3 - 21 zł. Jeśli pojazd zostanie pozostawiony na dłużej niż 5h, wówczas trzeba zapłacić za całą dobę, co kosztuje 39 zł.

Natomiast parking długoterminowy znajduje się od zachodniej strony terminala. Zlokalizowano go nieco dalej od budynku, a przejście z najdalej położonego miejsca postojowego do hali odlotów zajmuje ok. 10 minut. Na jego terenie można wykupić abonament na kilka dni. Nie ma opłat godzinowych ani dobowych. Najkrótszy czas parkowania wynosi 8 dni, a jego koszt to 69 zł. Abonament trwający od 9 do 15 dni wynosi 129 zł, a od 16 do 21 dni – 179 zł. Każde kolejne rozpoczęte 24 godziny to dodatkowe 10 zł.

Bilety można opłacić w kasie automatycznej przed wyjazdem z parkingu i przy wyjściu głównym z hali terminala. Maksymalny czas pozostawienia auta na miejscu postojowym to 180 dni, po tym czasie pojazd zostanie odholowany. Parkingi, choć nie są strzeżone, posiadają system monitoringu i są w pełni oświetlone.

Prywatny tani parking – lotnisko Rzeszów Jasionka

W obrębie portu lotniczego można znaleźć tani parking. Lotnisko Rzeszów Jasionka posiada wiele innych miejsc postojowych zapewnionych przez prywatnych przedsiębiorców. Oferują one w pełni bezpieczne parkingi. Obszary są oświetlone i monitorowane. Przed przyjazdem istnieje możliwość wcześniejszej rezerwacji miejsca. Na naszym portalu przedstawiamy sprawdzone postoje w okolicach lotniska Rzeszów. Cena parkingu wynosi ok. 8 zł za 24 godziny, pod warunkiem pozostawienia tam auta na co najmniej 8 dni. Z każdego oferowanego miejsca zapewniony jest darmowy transfer podróżnych. Nierzadko prywatni właściciele gwarantują swoim klientom możliwość bezpłatnej anulacji rezerwacji w przypadku niespodziewanej zmiany planów.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.