Ile kosztuje parking przy lotnisku Kraków Balice?

15 czerwca 2022
Ile kosztuje parking przy lotnisku Kraków Balice? Photo by Gabriella Bortolussi on Unsplash

Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II to obiekt zlokalizowany 11 km na zachód od centrum Krakowa, w miejscowości Balice. Obecnie zajmuje 2 miejsce w Polsce, zarówno pod względem odprawianych pasażerów, jak i liczby wykonywanych operacji lotniczych. Port w Krakowie obsługuje kilkadziesiąt połączeń samolotowych z niemal całego świata, a rocznie odprawia ok. 10 mln pasażerów. Na jego terenie znajduje się duży tani parking. Lotnisko Kraków Balice oferuje podróżującym ponad 1000 miejsc postojowych w atrakcyjnych cenach.

Lotnisko Kraków - cena parkingu

Lotnisko w Krakowie oferuje podróżnym kilka opcji postojowych. Wśród nich znajdziesz krótkoterminowy wewnętrzny układ komunikacyjny przeznaczony do przemieszczania się pieszych i pojazdów mechanicznych. Opcja zapewnia łączność z siecią dojazdowych dróg publicznych. W niej zawiera się obszar krótkiego postoju Kiss&Fly. Ponadto parking Kraków Balice proponuje strefę P1 – parking wielopoziomowy i zadaszony, P2 – największy parking terenowy, P3 – postój terenowy z niewielką ilością dostępnych miejsc oraz KRK Parking Ekonomiczny, który jest najtańszym dostępnym parkingiem naziemnym. Łącznie to 5 opcji postojowych, które są proponowane przez lotnisko Kraków Balice. Cena parkingu uzależniona jest od wybranej strefy i czasu postoju. Ponadto wokół obiektu funkcjonuje wiele innych stref samochodowych, które są prowadzone przez prywatnych właścicieli.

Kiss&Fly

Kiss&Fly to strefa, która zapewnia łączność lotniska z siecią publicznych dróg dojazdowych. Miejsca służą do odbierania i przywożenia podróżnych na lotnisko Kraków Balice. W tej strefie każdy kierowca ma możliwość skorzystania z pierwszych 8 darmowych minut. Za każde kolejne rozpoczęte 4 minuty naliczana jest dodatkowa opłata w wysokości 4 zł. Miejsca parkingowe znajdują się w zatoczkach na terenie całego lotniska Kraków Balice. Z opcji można skorzystać 5 razy w ciągu doby, a następnie każdy wjazd jest płatny.

Parking P1

Strefa parkowania P1 stanowi opcję dla najbardziej wymagających podróżnych. Zlokalizowana została najbliżej terminala, a z budynkiem łączy ją kładka. Dotarcie stamtąd do hali odlotów zajmuje mniej niż 5 minut. Parking P1 jest wielopoziomowy i w pełni zadaszony. Na terenie strefy znajduje się 1243 miejsc postojowych, w tym wydzielone zostały miejsca rezerwacyjne. Pierwsza godzina parkowania w P1 wynosi 10 zł, przekroczenie 60 minut skutkuje naliczeniem opłaty w wysokości 30 zł, po tym czasie każda kolejna godzina to dodatkowe 10 zł. Postój powyżej 9h kosztuje 120 zł.

Parking P2

P2 to strefa postojowa zlokalizowana w odległości 200 metrów od terminala. Stanowi największy naziemny parking dostępny na terenie lotniska Kraków Balice. Obszar dysponuje 864 miejscami postojowymi. Jedna godzina parkingu w strefie P2 wynosi 10 zł, 2h - 20 zł, po upływie 120 minut, każda kolejna rozpoczęta godzina to dodatkowy koszt 10 zł. Pierwsza doba kosztuje 100 zł. Każde kolejne rozpoczęte 24 godziny skutkują naliczeniem podwyższonej opłaty o dodatkowe 10 zł. W związku z tym karnet na 15 dni wynosi jedyne 250 zł.

Parking P3

Strefa P3 to najmniejszy dostępny parking na terenie lotniska Kraków Balice. Zlokalizowany jest tuż obok terminala. Dystans pomiędzy miejscami postojowymi, a budynkiem wynosi zaledwie 100 metrów. W strefie może maksymalnie zaparkować 46 samochodów. Koszt postoju jest taki sam jak w strefie P2. Pierwsze 60 minut kosztuje 10 zł, a każda kolejna rozpoczęta godzina to dodatkowa opłata w wysokości 10 zł. Cena jednej doby wynosi 100 zł. Każde kolejne rozpoczęte 24 godziny to dodatkowe 10 zł, a 15-dniowy karnet kosztuje 250 zł.

Krk Parking Ekonomiczny

Ta strefa cieszy się największym zainteresowaniem, ponieważ jest najbardziej atrakcyjna cenowo. Ponadto znajduje się w odległości 100 metrów od budynku terminala. Oferuje podróżnym 600 miejsc postojowych. Jest to strefa długoterminowa, co oznacza, że najlepiej zostawić tam auto na kilka, bądź kilkanaście dni. Pierwsza doba parkowania kosztuje tam 30 zł, przekroczenie 24 godzin skutkuje naliczeniem opłaty w wysokości 50 zł, a postój powyżej 2 dni wynosi 70 zł. Karnet na 5 dni kosztuje 100 zł, po tym czasie każda kolejna rozpoczęta doba to dodatkowe 10 zł.

Miejsca postojowe można rezerwować na stronie nextpark.pl. Strona oferuje postój na terenie lotniska Kraków Balice. Cena parkingu uzależniona jest od czasu parkowania i wybranej strefy.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.