Ile kosztuje parking przy dworcu Warszawa Zachodnia?

August 25, 2022
kamil-gliwinski-xcPw1-5OHTk-unsp.jpg Photo by Kamil Gliwiński on Unsplash

Dworzec Warszawa Zachodnia to jedna z najważniejszych stacji kolejowych w stolicy. Znajduje się w pobliżu ronda Zesłańców Syberyjskich, na zachód od stacji Warszawa Centralna. Według klasyfikacji PKP miejsce ma najwyższą kategorię dworca Premium, co oznacza, że stacja obsługuje ruch międzynarodowy, międzywojewódzki i regionalny. Obiekt stanowi bardzo ważny węzeł komunikacyjny i proponuje wiele usług komercyjnych. Średnio obsługuje ok. 45 000 pasażerów na dobę, a w jego obrębie znajduje się tani parking. Dworzec Warszawa Zachodnia i jego okolica oferują wiele miejsc postojowych w atrakcyjnych cenach.

Parking – Dworzec Warszawa Zachodnia

Parking Dworzec Warszawa Zachodnia oferuje podróżnym kilka opcji postojowych. Klienci znajdą wśród nich Kiss and Ride, miejsca parkingowe godzinowe, a także możliwość wykupu abonamentu miesięcznego w systemie 24/7 lub poniedziałek-piątek. Ponadto w okolicy Dworca Warszawa Zachodnia znajdują się inne parkingi, prowadzone przez prywatnych właścicieli. Na ich terenie można również bezpiecznie pozostawić samochód.

Najbliższy parking przy Dworcu Warszawa Zachodnia znajduje się pod adresem Aleje Jerozolimskie 144. Położony jest nieopodal Dworca Autobusowego. Jednak nie oferuje rezerwacji miejsc, więc nie każdy pasażer znajdzie tam wolne stanowisko. Parking znajduje się blisko Centrum, do którego można z łatwością dojechać przy pomocy transportu miejskiego.

Opłaty – parking Dworzec Warszawa Zachodnia

Na terenie parkingu Dworzec Warszawa Zachodnia wprowadzono opcję Kiss and Ride, co oznacza, że raz na dobę pierwsze 15 minut postoju jest darmowe. Następnie za każdą kolejną godzinę, należy uiścić opłatę. 60 minut parkowania na terenie parkingu wynosi 5 zł. To cena niezmienna, odnosząca się do każdej kolejnej rozpoczętej godziny dla samochodu o wysokości poniżej 1,8 m. Z kolei auto wyższe niż 1,8 m musi uiścić opłatę wynoszącą 30 zł/h.

Klienci i pracownicy Dworca Warszawa Zachód mają również możliwość wykupu abonamentu miesięcznego. Jego koszt zależny jest od wybranej opcji. Dla samochodów parkujących od poniedziałku do piątku opłata wynosi 350 zł. Osoby korzystające z miejsc cały miesiąc, zmuszone są uiścić 150 zł więcej, czyli 500 zł.

Istnieje również możliwość pozostawiania aut w innym miejscu. W niedalekiej odległości od Dworca Warszawa Zachodnia znajdują się parkingi prowadzone przez prywatnych właścicieli, które w usłudze parkowania dowożą do dworca. Są zdecydowanie tańszą opcją, ponieważ 1 dzień postoju wynosi tam tylko 23,13 zł przy na 8 dni.

Parking przy lotnisku

Porównaj ceny usług długoterminowych parkingów lotniskowych

lotnisko parking warszawa chopin
Parking przy lotnisku
Warszawa Chopin
lotnisko parking warszawa modlin
Parking przy lotnisku
Warszawa Modlin
lotnisko parking poznań ławica
Parking przy lotnisku
Poznań Ławica
lotnisko parking katowice pyrzowice
Parking przy lotnisku
Katowice Pyrzowice
lotnisko parking wrocław
Parking przy lotnisku
Wrocław
lotnisko parking gdańsk
Parking przy lotnisku
Gdańsk
lotnisko parking kraków balice
Parking przy lotnisku
Kraków Balice
lotnisko parking bydgoszcz
Parking przy lotnisku
Bydgoszcz
lotnisko parking drezno
Parking przy lotnisku
Drezno
lotnisko parking brno tuřany
Parking przy lotnisku
Brno Tuřany
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.