Ile kosztuje parking na lotnisku w Krakowie?

21 lutego 2024
Ile kosztuje parking na lotnisku w Krakowie?

Planując podróż samolotem z Airport Kraków-Balice, wiele osób zastanawia się nad kosztem parkowania na lotnisku. Czy warto zostawić samochód na lotnisku Balice? Gdzie najtaniej zaparkować w Krakowie? Jakie są ceny parkingów lotniskowych? Czy jest dostępny darmowy parking Lotnisko Kraków? Warto zatem przyjrzeć się bliżej temu zagadnieniu. Ile kosztuje parking na lotnisku Balice w 2024 roku? Sprawdźmy to!

Oficjalne parkingi na lotnisku Kraków-Balice

Parkingi na lotnisku Kraków-Balice są dostępne dla pasażerów lotniska i kierowców, którzy chcą zaparkować swoje pojazdy podczas pobytu na lotnisku. Gdzie można zostawić auto na lotnisku Kraków Balice? W 2024 roku, na lotnisku Kraków-Balice dostępne są różne opcje parkowania samochodów osobowych.

Kraków Airport na swojej stronie internetowej informuje kierowców, że najbliżej lotniska zlokalizowane są oficjalne parkingi Kraków Airport: P1, P2, P3, a na ul. Medweckiego 13 w Balicach znajduje się KRK Parking Ekonomiczny i jest to tani parking naziemny.

Parking lotnisko Kraków-Balice to: Parking P1, który jest wielopoziomowy i zadaszony, Parking P2 to największy parking terenowy, a Parking P3 to kameralny parking terenowy. P1, P2, P3 są to parkingi lotniskowe niestrzeżone na Balicach. Na terenie portu lotniczego Kraków-Balice wydzielone zostały także zatoki postoju krótkoterminowego i są to strefy: Kiss&Fly Balice i BUS.

Parking lotnisko Kraków Balice - ceny

Ile kosztuje wjazd na parking lotnisko Balice? Wjazd na lotnisko Kraków Balice jest płatny, a wysokość opłaty parkingowej określa cennik, który jest umieszczony przy wjazdach na parkingi, w Biurze Obsługi Klienta, a także na stronie internetowej lotniska.

Kwestie opłat parkingowych, czyli cen za parkowanie samochodu na terenie należącym do lotniska, reguluje dokument - Zasady korzystania z Wewnętrznego Układu Komunikacyjnego Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków - Balice sp. z o.o.

Ile kosztuje średnio parking na lotnisku Balice?

Ceny za miejsce parkingowe na krakowskim lotnisku Balice są zależne przede wszystkim od strefy parkowania i czasu postoju samochodu. Plan lotniska i cennik są co jakiś czas aktualizowane, dlatego warto sprawdzać je bezpośrednio przed planowanym wylotem.

W 2024 roku, ceny za parkowanie na oficjalnych parkingach Kraków Airport: P1, P2, P3 i KRK Parking Ekonomiczny kształtują się następująco:

  • Parking P1 - pierwsza godzina parkowania cena 15 PLN, a każda kolejna rozpoczęta godzina to 16 PLN, pierwsza doba parkowania 160 PLN, a każda kolejna rozpoczęta doba to 20 PLN,
  • Parking P2 - pierwsza godzina parkowania kosztuje tam 15 PLN, a każda kolejna rozpoczęta godzina to 13 PLN, pierwsza doba parkowania kosztuje 140 PLN, a każda kolejna rozpoczęta doba to 20 PLN,
  • Parking P3 - cena za pierwszą godzina parkowania 15 PLN, a każda kolejna rozpoczęta godzina to wydatek 13 PLN, pierwsza doba parkowania kosztuje 140 PLN, a każda kolejna rozpoczęta doba to koszt 30 PLN,
  • KRK Parking Ekonomiczny - pierwsza godzina 11 PLN, pierwsza doba 55 PLN.

Znajdź z nami najtańszy parking lotnisko Kraków

Czy warto zostawić samochód na lotnisku w Krakowie? Odpowiedź na to pytanie zależy od Twoich preferencji i potrzeb. Ale jeśli szukasz teraz w Internecie najtańszego parkingu przy lotnisku Balice, to w NextPark, na naszej stronie, bez trudu znajdziesz niedrogie i komfortowe parkingi lotnisko Kraków, które zapewniają dodatkowe udogodnienia dla podróżujących, takie jak np.: bezpłatna anulacja rezerwacji miejsca parkingowego i darmowy transfer na lotnisko.

Ponadto, nasz prosty proces rezerwacji miejsc parkingowych pokaże Ci, które obiekty są dobrze oceniane przez kierowców oraz przedstawi aktualnie obowiązujące promocje i upusty cenowe. W NextPark zapewniamy nie tylko konkurencyjne ceny za miejsca parkingowe, ale również wygodę dla Ciebie i bezpieczeństwo dla Twojego pojazdu. Dzięki temu możesz znaleźć naprawdę najlepszy i najtańszy parking lotnisko Kraków!

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.