Gdzie zjeść? Restauracje - Lotnisko Bydgoszczy

26 kwietnia 2023
Gdzie zjeść? Restauracje - Lotnisko Bydgoszczy Photo by Szymon Shields on Unsplash

Lotnisko im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy to międzynarodowy port lotniczy zlokalizowany w odległości ok. 3 km od centrum miasta. Jest stosunkowo niewielki – zajmuje 10 miejsce w Polsce pod względem wielkości ruchu i ilości odprawianych pasażerów. Turystom oferuje kilkanaście połączeń lotniczych, kawiarnie, a lotnisko parking Bydgoszcz gwarantuje ponad 200 miejsc postojowych. Na jego terenie nie znajduje się wiele kawiarni i restauracji, a większość z nich zlokalizowana jest w odległości ok. 2 km od budynku terminala.

Strefa gastronomiczna - lotnisko Bydgoszcz

Port lotniczy Bydgoszcz Szwederowo oferuje podróżnym niewielką strefę gastronomiczną. Obecnie na jego terenie można znaleźć jedną kawiarnię, która serwuje desery i ręcznie robione kanapki. Ponadto w hali odlotów funkcjonuje sklep ze słodyczami, alkoholami i kolorowymi napojami. Szukając restauracji, należy udać się nieco dalej – w odległości ok. 2 km od lotniska jest zlokalizowane centrum handlowe, a w jego obrębie funkcjonuje bogata strefa gastronomiczna. Brak restauracji na terenie lotniska podyktowana jest niewielkim ruchem lotniczym i w porównaniu do innych obiektów w Polsce – dość małą liczbą turystów.

Kawiarnia położona na terenie lotniska Bydgoszcz-Szwederowo to So!Coffee. Lokal jest częścią ogólnopolskiej sieci restauracji, które zlokalizowane są w 25 miastach Polski. Miejsce serwuje swoim klientom mieszankę unikalnych ziaren składających się z amerykańskiej Arabiki i azjatyckiej Robusty. Kawa ma wyważony smak o delikatnie wyczuwalnej kwasowości. Ponadto na miejscu można kupić inne napoje gorące takie jak herbata, czy napary ziołowo-owocowe, zimne soki oraz kanapki i słodkie desery. So!Coffee znajduje się w hali odlotów Schengen.

lotnisko Bydgoszcz

Na terenie lotniska ustawione są ławki i fotele, w których warto się wygodnie rozsiąść i zjeść przygotowany samodzielnie posiłek. Turyści mają również dostęp do sklepu Baltona, gdzie można zakupić szybką przekąskę. Czekając na podróżnych, warto skorzystać z restauracji oddalonych o max. 2 km od obiektu lub odwiedzić centrum handlowe. Z kolei turyści nie muszą się martwić o miejsce postojowe dla swoich aut, ponieważ lotnisko parking Bydgoszcz ma ich ponad 200. Poniżej przedstawiono restauracje i kawiarnie zlokalizowane w niewielkiej odległości od portu lotniczego.

Restauracje i kawiarnie w okolicy lotniska Bydgoszcz-Szwederowo

Każde przedstawione poniżej miejsce znajduje się w maksymalnej odległości 2 km od portu lotniczego. Turyści dysponujący prywatnym samochodem nie będę mieć problemu, aby do nich dojechać i swobodnie zaparkować. W obrębie lotniska Bydgoszcz-Szwederowo znajdują się lokale, które docenią zarówno fani tradycyjnego jedzenia, jak i wegetarianie czy wielbiciele fast foodu. Poniżej lista dostępnych miejsc.

KFC Bydgoszcz Makro

kfc

Popularna sieć fast food znajduje się bezpośrednio przy lotnisku Bydgoszcz-Szwederowo. Droga do niej zajmuje tylko 3 minuty. Lokal słynie z kubełków smażonych kurczaków, skrzydełek i różnorodnych dodatków. Można tam wypić kawę lub herbatę. KFC od pewnego czasu serwuje dania dla wegetarian.

Restauracja Szafran

Szafran

Lokal znajdujący się nieopodal lotniska, który oferuje kuchnię europejską. Turyści dostaną tam tradycyjny obiad, jak i wykwintne przekąski. Wszystko podane jest w estetyczny sposób, a na miejscu istnieje możliwość spakowania na wynos.

Ponadto warto odwiedzić centrum handlowe i skorzystać z budek typu fast food, znajdujących się niedaleko lotniska. Z kolei na terenie portu lotniczego Bydgoszcz-Szwederowo można wypić ciepłą kawę i zjeść pyszny deser.

Parking przy lotnisku

Porównaj ceny usług długoterminowych parkingów lotniskowych

Warszawa Chopin
Parking przy lotnisku Warszawa Chopin
Warszawa Modlin
Parking przy lotnisku Warszawa Modlin
Poznań Ławica
Parking przy lotnisku Poznań Ławica
Katowice Pyrzowice
Parking przy lotnisku Katowice Pyrzowice
Kraków Balice
Parking przy lotnisku Kraków Balice
Gdańsk
Parking przy lotnisku Gdańsk
Wrocław
Parking przy lotnisku Wrocław
Bydgoszcz
Parking przy lotnisku Bydgoszcz
Brno Tuřany
Parking przy lotnisku Brno Tuřany
Drezno
Parking przy lotnisku Drezno
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.