Darmowy parking Lotnisko Bydgoszcz - Gdzie zaparkować samochód na lotnisku w Bydgoszczy?

29 listopada 2023
Darmowy parking Lotnisko Bydgoszcz - Gdzie zaparkować samochód na lotnisku w Bydgoszczy?

Darmowy parking Lotnisko Bydgoszcz? Gdzie zostawić auto na lotnisku w Bydgoszczy? Jeśli chodzi o parkowanie na dłuższy czas na lotnisku pasażerskim Bydgoszcz-Szwederowo, lub gdy trzeba odebrać kogoś z lotniska samochodem, większość z nas nie szuka bezpłatnego miejsca krótkiego postoju, ale chce po prostu znaleźć bezpieczne i niedrogie miejsce parkingowe w pobliżu portu lotniczego. Bez wątpienia, wiele osób podróżujących służbowo z Bydgoszczy i turystów podczas wakacyjnych podróży, wybiera pozostawienie samochodu na parkingu na lotnisku. Jest to z pewnością nie najtańsze, ale zrozumiałe postępowanie, bo parkowanie na terenie obiektu Bydgoszcz Airport to kilka możliwości wyboru.

Jeśli chcesz zaoszczędzić trochę pieniędzy na opłatach za miejsce parkingowe i szukasz teraz w Internecie informacji na temat - tani lub darmowy parking lotnisko Bydgoszcz, gdzie najtaniej zaparkować przy lotnisku w Bydgoszczy, to jesteś we właściwym miejscu! Opłaca się wiedzieć, że istnieje łatwe rozwiązanie dla Twojego problemu - parkingi lotniskowe Bydgoszcz-Szwederowo w NextPark! Nasz system bezpłatnej rezerwacji parkingu online pomoże Ci znaleźć dokładnie to, czego szukasz, bo NextPark to nowoczesny sposób na wygodne i tanie parkowanie przy lotnisku w Bydgoszczy!

 • Parking Lotnisko Bydgoszcz
 • Czy parking na lotnisku w Bydgoszczy jest płatny?
 • Ile kosztuje parking na lotnisku w Bydgoszczy?
 • Darmowy parking Lotnisko Bydgoszcz-Szwederowo
 • Gdzie zaparkować przy lotnisku w Bydgoszczy?
 • Lotnisko Bydgoszcz parking - rezerwacja w Next Park

Parking Lotnisko Bydgoszcz

Międzynarodowy Port Lotniczy im. Ignacego Jana Paderewskiego Bydgoszcz SA (znany jako Port lotniczy Bydgoszcz-Szwederowo) jest położony w południowo-zachodniej części Bydgoszczy, w odległości ok. 3 km od centrum miasta, w obrębie gminy Białe Błota, graniczy z osiedlami: Szwederowo i Górzyskow, a z pozostałych stron jest otoczone Puszczą Bydgoską. Lotnisko w Bydgoszczy powstało podczas I Wojny Światowej i było wykorzystywane w celach wojskowych. Pierwsze loty cywilne z Bydgoszczy odbyły się w 1929 roku, gdy Polskie Linie Lotnicze LOT uruchomiły połączenia z Kujaw do: Gdańska, Poznania i Warszawy.

Czy na lotnisku Bydgoszcz-Szwederowo jest parking? Tak, na bydgoskim lotnisku jest parking, jest on płatny, niestrzeżony i miejscowo monitorowany. Parking na lotnisku w Bydgoszczy jest czynny przez przez całą dobę, przez wszystkie dni w roku. Parking lotniskowy to oznakowany obszar parkingowy przy terminalu, który obejmuje wyznaczone strefy. Port Lotniczy Bydgoszcz SA na swojej stronie internetowej udostępnia regulamin, cennik i plan parkingów.

Parking lotnisko Bydgoszcz to strefy:

 • Parking P1 - parking krótkoterminowy, godzinowy i dobowy, zlokalizowany najbliżej terminala,
 • Parking P2 - parking krótkoterminowy, godzinowy i dobowy,
 • Parking P3 - parking długoterminowy,
 • Parking Pracowniczy,
 • Parking VIP,
 • Parking Taxi,
 • Parking Kiss&Fly,
 • Parking Bus - wyznaczone miejsce postojowe dla autobusów.

Czy parking na lotnisku w Bydgoszczy jest płatny?

Parking na lotnisku w Bydgoszczy jest płatny, bo parking działa na zasadach najmu miejsca parkingowego, na warunkach określonych w Regulaminie Parkingu Portu Lotniczego Bydgoszcz S.A. i w przepisach ustawy Kodeksu Cywilnego. Parking stanowi integralną część lotniska Bydgoszcz zarządzanego przez Spółkę Port Lotniczy Bydgoszcz S.A., a korzystanie z ogólnodostępnego parkingu na bydgoskim lotnisku może odbywać się wyłącznie na zasadach odpłatności, zgodnie z obowiązującym cennikiem. Opłaty parkingowe na lotnisku w Bydgoszczy obowiązują 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę.

Z tych powodów, wjazd na teren parkingu na lotnisku w Bydgoszczy następuje wyłącznie za pobraniem biletu jednorazowego lub przy użyciu karty abonamentowej. System parkingowy rejestruje numer tablicy rejestracyjnej pojazdu i łączy go z pobranym jednorazowym biletem parkingowym. Czas postoju auta na parkingu lotniskowym jest liczony od momentu przekroczenia pierwszego szlabanu wjazdowego, do momentu opłacenia biletu parkingowego przy wyjeździe ze strefy. Po wniesieniu opłaty za parkowanie auta, kierowca ma 10 minut na opuszczenie terenu parkingu na lotnisku, a w przypadku przekroczenia tego czasu, naliczana jest opłata zgodnie z cennikiem.

Ile kosztuje parking na lotnisku w Bydgoszczy?

Opłata za parkowanie na lotnisku w Bydgoszczy jest naliczana zgodnie z aktualnym Cennikiem Opłat Parkingowych. Przykładowo, w 2023 roku, według cennika obowiązującego od 26.07.2023, pierwsza godzina parkowania na Parkingu P1 to wydatek 10 zł, pierwsza godzina na Parkingu P2 kosztuje 9 zł, a 1 dzień parkowania na Parking Lotnisko Bydgoszcz P3 - 35 zł.

Jak płacić za parking na lotnisku w Bydgoszczy? Opłaty parkingowej na bydgoskim lotnisku dokonuje się przed wyjazdem, w kasach automatycznych i można w nich płacić za parking:

 • gotówką,
 • za pomocą karty płatniczej,
 • poprzez system rezerwacji online.

Warto mieć na uwadze fakt, że według regulaminu parkingu, każdy z pojazdów na parkingu lotniskowym może zajmować wyłącznie jedno miejsce parkingowe, a maksymalny czas parkowania na podstawie biletu jednorazowego wynosi 30 dni.

Darmowy parking Lotnisko Bydgoszcz-Szwederowo

**Darmowy parking Lotnisko Bydgoszcz, czyli bezpłatne korzystanie z miejsc postojowych na lotnisku Bydgoszcz-Szwederowo jest możliwe w tzw. strefie krótkiego postoju Kiss & Fly, która znajduje się przed terminalem, przy Parkingu P1. W 2023 roku, czas bezpłatnego parkowania na Kiss & Fly Bydgoszcz wynosi 10 minut, ale darmowy postój jest możliwy tylko 1 raz w ciągu jednej godziny. W przypadku przekroczenia limitu ilości postojów w strefie Kiss & Fly, naliczana jest dodatkowa opłata w wysokości 10 zł.

Opłaci się również pamiętać, że darmowe 10 minut jest to czas łączny, który obejmuje czas przejazdu do strefy i czas postoju samochodu w strefie Kiss & Fly. Po przekroczenia limitu czasu, kierowca zapłaci za parkowanie auta na Kiss & Fly - postój od 10 do 20 minut kosztuje 20 zł, a każde kolejne 10 minut to kolejne 10 zł.

Z opłat parkingowych na bydgoskim lotnisku zwolnione są:

 • pojazdy korzystające z parkingu do 10 minut od momentu wjazdu na teren parkingu,
 • pojazdy służb ratowniczych będące w akcji,
 • autobusy komunikacji miejskiej kursujące wg. rozkładu jazdy.

Gdzie zaparkować przy lotnisku w Bydgoszczy?

Jeśli planujesz podróż samolotem z lotniska Bydgoszcz-Szwederowo, masz naprawdę wiele możliwości na krótkoterminowe i długoterminowe parkowanie samochodu. Prywatne parkingi przy lotnisku Bydgoszcz mają w swojej ofercie wolne miejsca parkingowe na wynajem. Czy trzeba zarezerwować parking przy lotnisku wcześniej? Nie trzeba, ale nie warto czekać z tym do ostatniej chwili! Ceny parkingów w okolicy lotniska w Bydgoszczy mogą się zmieniać, w zależności od pory roku i dostępności miejsc parkingowych, więc zawsze warto przed planowanym odlotem - porównać dostępne opcje wynajmu w Internecie i zarezerwować parking z wyprzedzeniem, jeśli jest to możliwe.

Oczywiście, miejsce w którym zdecydujesz się zostawić swoje auto przed odlotem z lotniska w Bydgoszczy zależy przede wszystkim od Twojego poziomu komfortu, wartości Twojego pojazdu i tego, ile pieniędzy jesteś gotów wydać na opłaty parkingowe. Opłaca się jednak pamiętać, że NextPark - sieć parkingów lotniskowych online zagwarantuje Ci znaczne oszczędności i najniższą cenę! Nasza lista parkingów lotniskowych w Polsce pozwoli Ci sprawdzić i porównać opinie parkingów i ceny za strzeżone miejsce parkingowe na wynajem w Bydgoszczy, w okolicach lotniska.

Lotnisko Bydgoszcz parking - rezerwacja w Next Park

NextPark to nowoczesna i przyjazna dla użytkownika strona internetowa. Dzięki szybkiemu, łatwemu i bezpiecznemu procesowi rezerwacji, za pośrednictwem NextPark, możesz bez wysiłku zaoszczędzić i zagwarantować sobie może nie darmowe, ale z pewnością - najtańszy parking lotnisko Bydgoszcz

Zarezerwuj bezpłatnie Parking Lotnisko Bydgoszcz najtaniej online z NextPark i zyskaj pewność, że Twój samochód, podczas Twojej podróży, będzie przechowywany na bezpiecznym i strzeżonym parkingu w Bydgoszczy, w pobliżu lotniska!

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.