Czy parkingi w Krakowie są płatne w weekendy?

22 lutego 2024
Czy parkingi w Krakowie są płatne w weekendy?

Kraków, będący jednym z najpiękniejszych miast w Polsce, przyciąga turystów z całego świata. Jednak dla kierowców samochodów osobowych, którzy przybywają do tego urokliwego miasta położonego w południowej Polsce nad Wisłą, niezwykle istotną kwestią jest pytanie - czy w Krakowie w weekendy trzeba płacić za parkowanie? Sprawdźmy to!

Płatne parkowanie w Krakowie w dni robocze

W Krakowie, w dni robocze, czyli od poniedziałku do soboty, w godz.10:00-20:00, obowiązują strefy płatnego parkowania. Mieszkańcy i odwiedzający miasto kierowcy muszą liczyć się z koniecznością uiszczenia opłaty za pozostawienie pojazdu na terenie obszaru płatnego parkowania, co wynika z dużego natężenia ruchu.

W obszarze płatnego parkowania na terenie Krakowa w dni robocze i w soboty, w 2024 roku, obowiązują takie oto stawki opłat za postój:

  • podstrefa A - każda godzina postoju 6 zł,
  • podstrefa B - każda godzina postoju 5 zł,
  • podstrefa C - każda godzina postoju 4 zł.

Warto jednak mieć na uwadze fakt, że obszar płatnego parkowania w Krakowie nie obowiązuje w dniach:

  • 1 stycznia - Nowy Rok,
  • drugi dzień Wielkiej Nocy,
  • 1 listopada - Wszystkich Świętych,
  • 24 grudnia - Wigilia Bożego Narodzenia,
  • 25 grudnia - pierwszy dzień Bożego Narodzenia,
  • 26 grudnia - drugi dzień Bożego Narodzenia.

Płatny parking Kraków - Czy parkingi w Krakowie są płatne w weekendy?

Parkingi w Krakowie są płatne w dni robocze oraz w sobotę. Oznacza to, że tylko w niedzielę kierowca nie uiszcza opłaty za postój w Obszarze Płatnego Parkowanie w Krakowie.

Nie jest to z pewnością dobra wiadomość dla osób, które planują przyjechać do Krakowa własnym samochodem w piątkowe popołudnie i pozostać do niedzieli włącznie. Z tego powodu, przed planowaną podróżą warto zarezerwować prywatny parking z wyprzedzeniem, aby uniknąć dodatkowych kosztów związanych z pozostawieniem pojazdu w obszarze płatnego parkowania na terenie Krakowa.

Alternatywy dla płatnych parkingów

Gdzie można zaparkować w Krakowie? W okolicach centrum miasta można znaleźć prywatne parkingi i strzeżone miejsca parkingowe na wynajem, gdzie opłaty są znacznie niższe niż w strefach płatnego parkowania. Obecnie, dzięki porównywarce internetowej, w kilka chwil można znaleźć m.in. najtańszy parking lotnisko Kraków oraz dozorowane i niedrogie parkingi w Krakowie i okolicach w najlepszych cenach.

Dla osób, które planują spędzić czas w stolicy Małopolski i szukają najtańszych lub bezpłatnych miejsc do pozostawienia pojazdu, warto rozważyć opcję darmowy parking lotnisko Kraków lub tani parking Balice. Parking lotnisko Balice to świetna alternatywa dla tych osób, którzy chcą zaoszczędzić pieniądze na parkowaniu! Opłaca się bowiem pamiętać, że prywatne parkingi lotniskowe w Krakowie często oferują bardzo korzystne stawki za parkowanie w weekendy, co pozwala na znaczne oszczędności podczas pobytu w mieście.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.