Czy lotnisko w Krakowie jest czynne?

21 lutego 2024
Czy lotnisko w Krakowie jest czynne?

Lotnisko w Krakowie, czyli Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II Kraków-Balice to drugie co do wielkości lotnisko w Polsce. Lotnisko Kraków Balice znajduje się na południu kraju, 11 km na zachód od Krakowa, w Balicach przy ulicy kpt. M. Medweckiego 1. W jakich godzinach jest otwarte lotnisko Kraków-Balice? Czy lotnisko w Krakowie jest czynne w nocy? Sprawdźmy to!

W jakich godzinach jest otwarte lotnisko Kraków-Balice?

Czy lotnisko w Krakowie jest czynne przez całą dobę? Lotnisko Kraków-Balice jest czynne 7 dni w tygodniu, a Kraków Airport na swojej stronie internetowej informuje podróżnych - ”terminal pasażerski jest otwarty dla pasażerów przez całą dobę”. Na terenie lotniska Kraków do dyspozycji pasażerów są 2 terminale - krajowy i międzynarodowy, a rozkład regularnych rejsów regularnych obejmuje połączenia z największymi miastami w Europie."

Warto jednak pamiętać, że w związku z różnymi czynnikami, takimi jak warunki pogodowe, czy sytuacja epidemiczna, mogą wystąpić zmiany w rozkładach lotów. Z tego właśnie powodu, przed planowanym odlotem, zawsze warto sprawdzić najnowsze informacje na oficjalnej stronie lotniska. Godziny przylotów i odlotów zamieszczone na e-stronie internetowej lotniska podawane są w oparciu o informacje przekazywane do Kraków Airport przez linie lotnicze oraz agentów obsługi naziemnej.

Lotnisko w Krakowie - usługi dla podróżnych

Lotnisko w Krakowie oferuje szeroki zakres usług, aby zapewnić podróżnym komfort i wygodę.Darmowy parking lotnisko Kraków, czyli możliwość skorzystania z darmowego postoju w strefie KRK Parking Kiss&Fly, to z pewnością olbrzymie udogodnienie dla osób, które chcą odebrać kogoś z lotniska własnym samochodem. Dodatkowo, przed wylotem z lotniska Kraków-Balice podróżni mogą skorzystać m.in. z usług: kantoru, banku i poczty, zjeść posiłek i napić się kawy w restauracji, zrobić zakupy w strefie duty-free lub podziwiać samoloty z tarasu widokowego.

Lotnisko w Krakowie zapewnia różnorodne opcje transportu do centrum miasta, w tym: autobusy, taksówki oraz usługi przewozowe. Dla podróżnych przybywających do Krakowa własnym samochodem, lotnisko oferuje różne opcje parkingowe, zarówno krótko- jak i długoterminowe. Ale podróżując własnym samochodem na lotnisko warto zarezerwować miejsce parkingowe z wyprzedzeniem. Parking lotnisko Kraków to prosta usługa, która pozwala uniknąć problemów z parkowaniem tuż przed odlotem, szczególnie w okresach większego natężenia ruchu w czasie wakacji i świąt.

Podsumowanie:

Lotnisko w Krakowie jest czynne przez całą dobę i oferuje szeroki zakres usług, aby zapewnić podróżnym komfort i bezpieczeństwo. Jednakże, zawsze warto sprawdzić najnowsze informacje na temat funkcjonowania lotniska oraz dostępnych usług przed planowaną podróżą.

Planujesz podróż z lotniska Kraków Balice i potrzebujesz długoterminowego parkingu? Odwiedź naszą sieć parkingów online NextPark, a pomożemy Ci znaleźć najlepsze i niedrogie miejsce do zaparkowania samochodu przy dowolnym lotnisku w Polsce! Zarezerwuj u nas Najtańszy parking lotnisko Balice już teraz, a my zajmiemy się resztą!

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.