Lotnisko Modlin w Warszawie to dosyć duży obiekt, który zajmuje powierzchnię 13 tysięcy km kwadratowych. Pomimo tego konstrukcja portu jest przemyślana, a samo dotarcie do danych stref nie zabiera dużo czasu. Dwupiętrowy terminal ma widoczne oznaczenia, a jeśli podróżni nadal mają problem ze znalezieniem danych miejsc, na oficjalnej stronie portu można znaleźć intuicyjną mapę lotniska Modlin. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek, które ułatwią poruszanie się po obiekcie.
### Postój i parkowanie na lotnisku Modlin
Jeśli do obiektu przyjechałeś samochodem, możesz skorzystać z wielu krótkoterminowych miejsc postojowych. Pozwalają one zostawić pojazd na kilkanaście minut lub kilka godzin. Zyskujesz wówczas komfort, ponieważ miejsca znajdują się blisko budynku terminala. Jeśli jednak wybierasz się w kilkudniową podróż, warto wybrać długoterminowy parking. Lotnisko Modlin jest dużym obiektem, a wiele miejsc postojowych znajduje się w jego okolicy. Są one dużo ciekawszą i tańszą alternatywą w porównaniu do autoryzowanych parkingów lotniskowych. Co więcej, można je uprzednio zarezerwować, czego nie oferuje port lotniskowy Modlin. Transfer z każdego parkingu jest bezpłatny.
### Odprawa i kontrola na lotnisku Modlin
Po dotarciu na lotnisko należy udać się do terminala i na odprawę. Sam budynek zlokalizowany jest w centralnej części portu lotniczego. Znajduje się w nim hala przylotów i odlotów oraz strefa gastronomiczna. Oficjalna strona internetowa podaje, że odprawa rozpoczyna się na 3 godziny przed odlotem. Z kolei bramki zamykają się 45 minut przed startem samolotu. Stanowisko odprawy znajduje się na wprost od wejścia do terminala. W tym miejscu otrzymasz kartę pokładową, a jeśli masz bagaż rejestrowany, nadasz go również przy stanowisku check-in. Następnie należy się udać na prawo do miejsca kontroli bezpieczeństwa. Po jej pozytywnym przejściu możesz skierować się do wyjścia (Gate).
### Zakupy i restauracje na lotnisku Modlin
Lotnisko Modlin oferuje szereg udogodnień dla podróżujących. Na jego terenie znajdziesz restauracje, sklepy z żywnością i pamiątkami. Do miejsc, gdzie możesz dobrze zjeść, zalicza się Best Fly Bar i Eat&Fly. Pierwsza restauracja położona jest w ogólnodostępnej strefie na I piętrze obok schodów ruchomych na antresoli. Z kolei Eat&Fly to charakterystyczna szklano-drewniana konstrukcja znajdująca się przed budynkiem terminalu. W hali odlotów również skosztujesz dobrej kawy z Costa Express, zjesz w Bistro Travel Chefs oraz kupisz pamiątki w strefie bezcłowej.