Jak poruszać się po lotnisku w Gdańsku?

28 stycznia 2022
Jak poruszać się po lotnisku w Gdańsku? Photo by Phil Mosley on Unsplash

Poruszanie się po lotnisku potrafi przysporzyć wielu problemów. Osoby, które rzadko latają samolotami, dodatkowo często stresują się podróżą, co nie pomaga w sprawnej komunikacji po obiekcie. Na szczęście port lotniczy im. Lecha Wałęsy w Gdańsku jest bardzo dobrze oznaczony, a wskazówki do poruszania się są jasne i czytelne. Sprawdź, jak poruszać się po terenie lotniska.

Parking – lotnisko Gdańsk

Gdy do obiektu przyjechałeś autem na krótką chwilę, warto skorzystać ze strefy Kiss&Fly. To bezpłatne miejsca krótkiego postoju, które są zlokalizowane w niezwykle dogodnym miejscu. Parking znajduje się obok terminala, a osoba podróżująca, wysiądzie bezpośrednio przed wejściem do budynku. Pamiętaj, że tylko pierwsze 10 minut jest darmowe, a za każde kolejne trzeba będzie uiścić opłatę w wysokości 20 zł.

Z kolei, jeśli przyjechałeś własnym samochodem i udajesz się w kilkudniową podróż, wybierz dla siebie dogodny parking. Lotnisko Gdańsk oferuje 5 stref postoju, z czego aż 3 to długoterminowe miejsca parkingowe. Co więcej, nieopodal portu lotniczego znajdziesz inne prywatne parkingi w atrakcyjnych cenach. Najczęściej transfer z nich jest wliczony w koszt usługi. Następnie podróżni wysiadają w strefie Kiss&fly, skąd mają tylko kilka kroków do terminala. To komfortowe rozwiązanie, szczególnie jeśli nie wiesz, jak poruszać się po danym lotnisku.

Lotnisko Gdańsk – plan terminalu

Zanim wyruszysz w podróż, sprawdź mapę terminalu gdańskiego lotniska. Na oficjalnej stronie portu lotniczego znajdziesz dokładny i czytelny plan wszystkich obszarów wchodzących w skład budynku. Gdy wysiądziesz z samochodu, należy się kierować do jednego z trzech wejść. Są one położone zaraz przy strefie Kiss&Fly. Po wejściu natychmiast znajdziesz się w ogólnodostępnej hali odpraw. Naprzeciwko każdych drzwi znajdują się stanowiska do odprawy biletowo-bagażowej. Na początku należy się do nich udać. Po pomyślnym zakończeniu procedury przychodzi czas na kontrolę bezpieczeństwa, czyli sprawdzenie bagażu. Każdy, kto chce lecieć samolotem, musi przejść przez ten proces. Następnie pozostaje już nic innego jak udać się na 1 piętro do hali odlotów.

Pamiętaj, że na schodach obowiązuje jeden kierunek ruchu. W hali odlotów widoczny jest podział na dwie strefy: Schengen i Non-Schengen. W Schengen znajdziesz bogatą ofertę gastronomiczną, jest tam m.in. McDonald’s, The Flame, czy Food Gate Premium. Z kolei Non-Schengen ma tylko jedną restaurację, którą jest Flying Bistro. Co więcej, naprzeciwko wejścia znajdują się bramki, służące do kontroli paszportowej. Przed odlotem nie można pominąć tego punktu.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.